Miešané drinky z kapsúl sa možno stanú realitou. Vďaka nápadu troch nadšencov

20. júna 2015
techcrunch.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Bartesian, alkohol, drinky, koktaily
www.youtube.com
reklama:

Približne o nejakých dvesto rokov budeme mať zrejme možnosti ako v Star Treku. Len mašinke povieme, na čo máme chuť a ona nám to pripraví na počkanie. Zatiaľ, kým sa táto futuristická vízia nestane realitou, sa musíme uspokojiť s drinkami z kapsúl.  🙂

Bartesian je robotický barman, ktorý robí koktaily z kapsúl. Asi nie je prekvapujúce, že budú voňať, ale predovšetkým chutiť ako koktaily z „čerstvých“ surovín – napokon s tým cieľom bol pravdepodobne vytvorený. Robot dokáže bez väčších problémov pripraviť napríklad Margaritu, Cosmopolitan či Uptown Rock.

Bartesian, alkohol, drinky, koktaily
www.youtube.com

Bartesian funguje v podstate na podobnom princípe ako niektoré kávovary (ako „zdroj“ nápoja sú využívané malé tégliky, resp. kapsuly). Kde sa v tom celom berie alkohol? Bartesian používa malé sklené fľaše, umiestnené po stranách, plné rôznych alkoholických tekutín, ktoré pridáva podľa potreby do pripravovaného drinku. Môžeš si ich naplniť vodkou, ginom či tequilou a potom vytvárať drinky na základe daných receptov. Recepty na koktaily sú nateraz limitované príchuťami v kapsulách. Tím tvorcov ale už údajne pracuje na viacerých nových koktailových tobolkách.

Stroj s 12 kapsulami stojí 249 dolárov a extra kapsule si môžeš kúpiť za 20-dolárový príplatok, pričom ich dostaneš tucet.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?