Microsoft valcuje! Ukázal, čo všetko dokáže nový holografický počítač!

7. mája 2015
www.businessinsider.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Autor: Janka
microsoft, holografické okuliare
youtube.com
reklama:

Na výročnej Build developerskej konferencii nechal Microsoft zúčastnených nahliadnuť na svoj nový projekt HoloLens. Ukázal demo video a s ním i to, čo môžeme od tohto produktu očakávať.

Microsoft by holografický počítač rád využil v rôznych oblastiach – v medicíne, v práci, v škole či len tak na doma. Symbióza človeka a počítača vďaka tomuto vynálezu nadobúda celkom nový rozmer, pretože predstavy o budúcnosti nie sú už len predstavami. Dokonca používateľ nepotrebuje pri sebe veľa príslušenstva. Stačia mu „iba“ okuliare.

microsoft, holografické okuliare
youtube.com

HoloLens je úplne nezávislý, pretože nepotrebuje žiadne káble, kameru, pripojenie k počítaču ani nič podobné. S týmto počítačom si užívateľ pokojne môže ísť kam chce, môže si „zavesiť“ aplikácie na stenu bytu, alebo si vytvoriť virtuálne zvieratko. Hlasom sa dokonca dajú aplikácie navigovať, aby sledovali svojho „pána“.

microsoft, holografické okuliare
youtube.com

Spojenie reality a virtuálnej reality je fascinujúce. Simulácie, ktoré donedávna boli len záležitosťou filmovej fikcie, sa teoreticky stanú každodennou realitou. Vytváranie si hologramov a virtuálnych priateľov môže totiž prísť už čoskoro.

microsoft, holografické okuliare
youtube.com

Microsoft prisľúbil, že toto zariadenie by sa malo dostať na trh spolu s oficiálnym vypustením systému Windows 10. A k tomu by malo dôjsť už toto leto.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?