Máš rád šachy? 5 hier, ktoré by si si mal určite nainštalovať

3. júla 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
chess-316657_640
pixabay.com
reklama:

Niet nad spoločenské hry. Je síce pravda, že najlepšie si ich vychutnáš v spoločnosti svojich priateľov a známych, najlepšie pri pive, no keď sa nedá inak, zahrať sa môžeš aj o samote. A ak si milovníkom šachu a tieto partie viac vyhrávaš, ako prehrávaš, najvyšší čas si nejakú tú hru stiahnuť. Ponúkame ti na výber päť hier, ktoré by si si mal nainštalovať skôr, než to spraví tvoj známy a začne nad tebou vyhrávať tie skutočné šachové partie. A to by si predsa nechcel. 

O šachu sa zvykne hovoriť, že je to kráľovská hra. Musíš pri nej rozmýšľať, využívať taktické, strategické a plánovacie schopnosti a trénuješ si aj pozornosť a vnímavosť. Aj keď sa ju budeš hrať na svojom mobile, mozgové bunky by si mal namáhať rovnako, ako keby oproti tebe stál reálny súper.

Chess Free

Jedna z najlepších šachových hier, ktoré sú dostupné zadarmo. Má k dispozícii 12 úrovní s rôznymi režimami, ľahké analytické nástroje, ELO hodnotenie a miestny multiplayer. Ak si ochotný si za túto hru zaplatiť, vyhneš sa reklame.

Horizon33_2015-7-3_9-33-12
www.androidauthority.com
Horizon33_2015-7-3_9-39-30
www.androidauthority.com

Chess – Play and Learn

Táto hra je zameraná pre všetkých tých, ktorí sa chcú vo svojich šachových zručnostiach zdokonaliť. Umožňuje hranie šachu s viac ako miliónom hráčov po celom svete.  Je vybavená on-line multiplayerom a funguje aj v režime jedného hráča. K dispozícii je taktiež množstvo interaktívnych lekcií, ktoré ťa niečo nové naučia.

Chess Puzzles

Ide o vzdelávaciu hru, pomocou ktorej musíš riešiť hádanky a následne vyriešiť šachové ťahy. Myšlienka je veľmi jednoduchá a zahŕňa na výber najefektívnejšie ťahy pre tvoje kúsky. Všetky hádanky sú k dispozícii v režime offline, takže nie je nutné pripojenie k internetu.

Horizon33_2015-7-3_10-3-47
gameknot.com

Chess With Friends

Prostredníctvom tejto hry si môžeš vyskúšať, ako si sa v šachu zdokonalil – nielen so svojimi priateľmi, ale aj s náhodne vybranými hráčmi z celého sveta. Na výber máš niekoľko úrovní zručnosti, výber štatistík a svoje výsledky si môžeš pozerať v záznamoch. Taktiež si môžeš zahrať šach naraz proti viacerým ľuďom.

Horizon33_2015-7-3_10-12-39
www.androidauthority.com

Play Magnus Chess

V prípade, ak si chceš vyskúšať svoje šachové zručnosti proti majstrovi sveta v šachu, túto hru by si si mal rozhodne stiahnuť. Raz ročne sa stane, že si Magnus s niekým zahrá. Keď budeš mať šťastie, možno to budeš práve ty.

Horizon33_2015-7-3_10-15-24
play.google.com

Keď budeš trénovať, raz ti to pôjde tak dobre, ako týmto dvom šachovým nadšencom!

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?