Lexus predstavil prvý lietajúci skateboard!

25. júna 2015
mashable.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015-6-25_15-27-54
www.youtube.com
reklama:

Firma Lexus pred pár dňami zverejnila video, v ktorom je to, o čom sme vždy snívali, len sme to nepovažovali za reálne. Sny sa však majú plniť a vyzerá to tak, že tie najtajnejšie želania sa začínajú pomaly ale isto stávať skutočnosťou. Automobilka Lexus tvrdí, že vyvinula reálne vznášadlo, na ktorom sa budeme môcť onedlho prepravovať. Ak toto nie je prvoaprílový žart, tak klobúk dole!

Pri pohľade na nasledujúce fotografie, budeš mať pocit, že si sa ocitol v ďalšom pokračovaní Harryho Pottera a nie si ďaleko od pravdy. Skutočne toto vznášadlo vyzerá, akoby patrilo mladému čarodejníkovi, no raz bude možno patriť tebe.

www.youtube.com

Pred pár dňami sa na internete objavilo video, v ktorom sa skateboard pohybuje nad zemou a firma Lexus tvrdí, že je to reálne. Toto vznášadlo využíva magnetickú levitáciu k dosiahnutiu úžasného pohybu. Čo sa v skutočnosti skrýva za týmto „vynálezom“? Odpoveď znie – kvapalný dusík, chladené supravodiče a pernamentné magnety.

www.youtube.com

Vo videu nevidno reálne žiadneho človeka, ktorý by sa na vznášadle pohybovať, čiže zo strany firmy Lexus môže ísť iba o reklamný marketingový ťah. Nám to však nevadí, pretože toto je úplne dokonalé!

To všetko sa muselo spojiť, aby Lexus vytvoril nemožné. Nie je dôležité, čo je za tým, hlavne, že to naozaj funguje! Otázkou aj naďalej ostáva, kedy si to bude môcť vyskúšať široká verejnosť. Dúfame, že čoskoro! 🙂

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?