Letecké spoločnosti zakazujú Samsung Galaxy Note 7 na svojej palube. Dôvodom je strach z požiaru

17. októbra 2016
© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Horizon33_2016 10 17_14 18 7.png
mashable.com
reklama:

Mobilné telefóny značky Samsung Galaxy Note 7 majú ďalší závažný problém. Ich používatelia si ich po novom nebudú môcť zobrať na palubu lietadla. Ktoré zo spoločností sa uchýlili k tak radikálnemu kroku? 

Zo strachu pred požiarom zakazujú letecké spoločnosti Samsung Galaxy Note 7 na svojej palube. Letecká spoločnosť Air Berlín zakázala telefóny s okamžitou platnosťou.

„Bezpečnosť je jedna z najdôležitejších priorít pre Air Berlín,“ uviedla firma vo svojom oficiálnom vyhlásení. Z tohto dôvodu je preprava všetkých zariadení Galaxy Note 7 zakázaná na všetkých skupinách letov. K leteckej spoločnosti Air Berlin sa zrejme onedlho pripojí aj nemecký dopravca Lufthansa.

Singapore Airlines taktiež zareagovali na množiace sa sťažnosti týkajúce sa Galaxy Note 7 a na svojej facebookovej stránke zverejnili status, ktorý pre majiteľov tohoto modelu mobilného telefónu nie je moc priaznivý. Týka sa taktiež zákazu brať Galaxy Note 7 na palubu – nesmie byť ani v príručnej batožine a dokonca ani v odbavenej. Nuž, ak  veľmi rád cestuješ po svete a vlastníš Galaxy Note 7, zrejme by si mal pouvažovať nad kúpou nového mobilného telefónu…

Horizon33_2016 10 17_14 30 6.png
www.youtube.com

 

Virgin Australia a jej dcérska spoločnosť Tiger Airways, rovnako ako Qantas a jej dcérska spoločnosť Jetstar, oznámili zákazy zariadení na palube lietadla. Zákaz sa vzťahuje na zariadenia privezené do lietadla v príručnej batožine, rovnako sa tento zákaz týka aj odbavenej batožiny. Našťastie, ostatných zariadení značky Samsung sa tento zákaz netýka.

Spoločnosť Samsung zastavila výrobu Galaxy Note 7 z dôvodu sťažností explodujúcich batérií.

 

 

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?