Konkurencia pre Apple Watch – Samsung Gear S2 – už v predaji

19. októbra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
samsung, apple
youtube.com
reklama:

Od stredy sú na trhu nové hodinky od Samsungu. Uviedli ich v Austrálii a jej obyvatelia tak majú alternatívu k Apple Watch, s ktorou môžu prijímať správy a emaily. Upozorní ich na ne jemná vibrácia na zápästí.

Hodinky sú dostupné v dvoch verziách – Gear S2 a Gear S2 classic. Hodinky sú 11,4 milimetra tenké a majú trojcentimetrový ciferník. Zlou správou pre používateľov iPhonov ale je, že Samsung Gear S2 pracujú iba s Android systémom. Aspoň nateraz.

Model Gear S2 stojí „iba“ 361 amerických dolárov (499 austrálskych dolárov) a model Gear S2 classic 433 dolárov (599 austrálskych).

Samsung hodinky
www.youtube.com

Obidva modely od Samsungu sú v ponuke v tmavosivej farbe s rovnako sivým remienkom alebo v striebornej farbe s bielym remienkom. Model hodiniek Gear S2 classic je ešte dostupný aj v čiernom prevedení s koženým remienkom. Kto s remienkom nie je spokojný, môže si ho vymeniť, a to za sumu od 43 do 64 amerických dolárov.

Hodinkami sa pripojíš k Nike+ Running programu, uvidíš, aké je počasie, môžeš si spustiť digitálneho asistenta vo forme S-Voice a navigáciu – všetko, samozrejme, dotykovo. Nanešťastie, Samsung sa vyjadril, že Facebook a Instagram, ktoré patria k najpopulárnejším appkám, nebudú pre vlastníkov týchto hodiniek pri ich uvedení na trh dostupné.

Ak máš aj napriek tomu o ne záujem, môžeš si ich objednať online aj z obchodov v Sydney alebo Melbourne. Alebo si počkáš do novembra, keď sa stanú o čosi prístupnejšie aj pre Európanov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?