Kauza Huawei : máme sa v skutočnosti čoho obávať?

22. decembra 2018
Photography 731499_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Druhý najväčší výrobca mobilov na svete – čínska technologická spoločnosť Huawei, čelí vážnym podozreniam, že je napojená na špionážne služby Číny. Ide o reálnu bezpečnostnú hrozbu alebo je to konkurenčný boj? 

Okolo spoločnosti Huawei bolo tento týždeň naozaj dosť rušno. Určite si zachytil špekulácie, v ktorých bezpečnostné služby varujú pred používaním značky Huawei. Používaním hardwaru a softwaru tejto značky hrozí bezpečnostné riziko. Varovania dostali v minulosti USA, Austrália, Kanada, ale aj Česká republika. V USA je dokonca zakázaný predaj výrobkov tejto spoločnosti.
Selfie 1209886_960_720.jpg
pixabay.com

Ako prvé sa objavili podozrenia amerických tajných služieb,  o tom, že by sa čínske spoločnosti Huawei a ZTE mohli podieľať na špionáži v prospech Čínskej ľudovej republiky. V Číne naozaj existujú zákony, ktoré nútia tamojšie spoločnosti k spolupráci s vládou, no bežní užívatelia by sa skutočne nemali čoho obávať. Neexistujú žiadne dostupné dôkazy, ktoré by usvedčovali spoločnosť Huawei v tom, že poskytuje svojej vládne akékoľvek informácie o používateľoch. 

Spoločnosť Huawei sa chce voči všetkým obvineniam brániť a taktiež chce dokázať, že kybernetická bezpečnosť je pre nich dôležitá. Dôkazom je investícia do bezpečnosti, ktorou chcú vyvrátiť všetky doterajšie mýty.

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?