Inteligentné hodinky od Apple nie sú až také múdre! Na tetovanej ruke ohlúpnu!

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
apple, hodinky
youtube.com

Apple Watch majú senzor, na základe ktorého fungujú viacero aplikácií týchto hodiniek. Jednou z nich je meranie pulzu. Ak máš ale na zápästí tetovanie, nečuduj sa, ak ti tieto hodinky nefungujú.

Viacerí užívatelia Apple Watch, ktorí majú na zápästí tetovanie sa s týmto netradičným problémom stretli. Zariadenie nedokáže zmerať pulz, pretože nedokáže rozoznať, že ich má užívateľ práve na ruke.

Spoločnosť Apple už rieši sťažnosti zo strany viacerých kupujúcich, ktorí sa zhodli na tom, že hodinky na tetovanom zápästí nefungujú ako by mali. Senzory na hodinkách nie sú dostatočne citlivé, aby rozoznali, že vnímajú tetovanie či väčšiu pigmentáciu. Nedokážu teda rozoznať, kedy sú na zápästí. Apple by na tejto softvérovej úprave mal zapracovať čo najskôr.

apple_watch_youtube.com (2)
youtube.com

Spoločnosť Apple už stihla na sťažnosti reagovať a vo svojom oficiálnom vyhlásení uvádza, že hodinky sa, ak má ich nositeľ na mieste nosenia tetovanie, uzamknú. Keďže hodinky svojho majiteľa neupozorňujú, respektíve mu neudávajú žiadne správy, musí ich ten následne odomykať heslom pri každom použití. Ich majiteľ tým pádom nemôže napríklad využívať ani platobnú službu Apple Pay.

Tento problém súvisí so spätným odrazom svetla pri tetovaní či väčšej pigmentácii. Hodiny na výpočet srdcovej frekvencii používajú zelené LED diódy, ktoré sú spojené s fotodiódami citlivými na svetlo. Ich úlohou je zistiť, aké množstvo krvi prechádza cez zápästie.

Vývojári Apple (samozrejme nielen oni, ale všetci, ktorí použili vo svojich vynálezoch podobné senzory) akosi nepomysleli na túto okolnosť. Zariadenie neprispôsobili takýmto podmienkam. Pomôcť by mala softvérová úprava, aký bude výsledok je zatiaľ nejasné.

apple_watch_youtube.com (3)
youtube.com

Tí, ktorým hodinky fungujú, sú s nimi spokojní. Apple Watch sú aj napriek tejto chybe ďaleko pred konkurenciou. Technológie využité na meranie srdcovej frekvencie sú technologicky predsa len vyspelejšie, ako u ostatných výrobcov.

Podľa serveru iFixit hodinky obsahujú aj ďalšie senzory, ktoré vedia napríklad merať hladinu kyslíka v krvi. Či ich Apple vôbec niekedy aktivuje je vecou schválenia Správy potravín a liečiv.

Ak rozmýšľaš nad kúpou tohto doplnku a máš tetovanie na zápästí asi by si mal kúpu Apple Watch radšej odložiť. Možno tento malý nedostatok vyriešia v najbližšom čase.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Apple