Instagram predstavuje funkciu zdieľania videí, ktoré po 24 hodinách zmiznú

8. augusta 2016
Horizon33_2016 8 8_0 9 42.jpg
www.youtube.com
reklama:

Už aj teba ovládla nová funkcia na Instagrame? „Instagram stories“ do istej miery kopírujú ďalšiu sociálnu sieť – Snapchat, no napriek tomu ju užívatelia hodnotia kladne. A názor užívateľov je predsa to najpodstatnejšie, no nie?

Nová funkcia Instagram Stories umožňuje užívateľom zdieľať fotografie a videa po dobu 24 hodín a potom automaticky zmiznú – nielen z tvojho profilu, ale aj z newsfeedu. Je ti táto funkcia povedomá? Áno, máš pravdu, Instagram sa inšpiroval pri vývoji novej funkcie práve svojim konkurentom. Rovnako ako u Snapchatu, aj pri príbeh na Instagrame môžeš vylepšiť textom či nálepkami od výmyslu sveta.

Horizon33_2016 8 7_23 45 30 1.png
instagram

Príbehy budú mať na Instagrame svoje špeciálne miesto – nebudú sa síce užívateľom zobrazovať v newsfeede, ale v lište nad ním. Budú sa ti tam zobrazovať všetky účty, ktoré sleduješ a ktoré v daný moment pridali nejaký svoj príbeh. Ak áno, tak to zistíš veľmi jednoducho – signalizovať to bude farebný kruh okolo profilového obrázku. Kliknutím na pravej strane sa dostaneš na ďalšiu fotku alebo video v príbehu, zatiaľčo kliknutím naľavo sa dostaneš na predchádzajúce video či fotografiu. Ak ťa daný príbeh nezaujal, potiahnutím prstom smerom doľava, môžeš preskočiť na ďalší príbeh.

Horizon33_2016 8 7_23 45 55.png

Na rozdiel od bežných fotografií nie sú k dispozícii žiadne „lajky“ ani komentáre. Je však možné na základe fotografie či videa zaslať užívateľovi súkromnú správu. Zobrazovanie príbehov zodpovedá nastaveniam súkromia tvojho účtu. Funkcia sa bude postupne zavádzať v priebehu niekoľkých týždňov a dostupná bude tak pre Androidy ako aj pre iOS.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?