Hodinky od Apple ponúkajú ďalšiu vymoženosť. Pripojíš sa s nimi na Google Maps!

10. októbra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
apple watch
SITA/AP
reklama:

Už viac nebudeš blúdiť, keď sa stratíš. Teda za predpokladu, že máš Apple Watch. Google totiž aktualizoval mapovú appku na verziu 4.11.0, ktorá je kompatibilná s hodinkami. 🙂

Hodinková verzia Google Maps je veľmi jednoduchá: Keď si otvoríš appku, môžeš si vybrať medzi domovom a prácou. Potom sa „silno dotkni“ obrazovky (technológia Force Touch) a napoj sa na Travel Mode pomocou tlačidla, ktoré sa zjaví. Môžeš pritom prepnúť medzi viacerými voľbami (napríklad jazdenie/šoférovanie alebo chodenie) alebo „vytiahnuť“ nedávne destinácie zahrnuté v Google Maps.

Nanešťastie, nemôžeš vidieť celú mapu alebo zadať destináciu na samotných hodinkách, preto stále potrebuješ svoj telefón.

Medzi užívateľmi Google Maps a užívateľmi Apple Maps vždy existovala akási deliaca čiara. Google Maps bola predvolená aplikácia na iOS predtým, ako ju Apple nahradil vlastnou appkou v rámci iOS v 2012. Spustenie appky bolo katastrofálne, pretože nebola spárovaná s Google Maps. Dokonca to viedlo k vytvoreniu parodického účtu na Twitteri. Ak ťa to zaujíma, pozri si účet @iOS6Maps.

Smart watch 821557_640.jpg
pixabay.com

Počas nasledujúcich rokov spoločnosť Apple pracovala na zlepšení svojich skills v súvislosti s mapami. iOS 9 aktualizácia zahŕňala aj tak veľmi potrebné úpravy s presnými údajmi a informáciami. V júni sa predstavitelia Apple v rámci WWDC (World Wide Developers Conference) vyslovili, že ich iOS appka je 3,5-krát používanejšia ako Google Maps.

Nech je to akokoľvek, Google Maps sú aktualizované a kompatibilné, takže si môžeš porovnať odhadovaný čas príchodu na miesto, a to či už ideš autom, bicyklom alebo pešo.

Appku si môžeš stiahnuť alebo aktualizovať na App Store.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?