Heslám už možno odzvonilo. Nahradia mozgové vlny súčasné možnosti zabezpečenia?

7. júna 2015
techcrunch.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
neural-pathways-221719_640
pixabay.com
reklama:

Výskumníci na Binghamton University zistili, že s trochou tréningu, môže tvoj počítač identifikovať na základe spôsobu akým mozog reaguje, určité slová. To by v budúcnosti znamenalo, že namiesto hesla by si počul niekoľko slov, ktoré by ti pomohli odomknúť tajné súbory. 

Vedci z Binghamton University uverejnili v akademickom časopise štúdiu s názvom „Brainprint.“ Pozorovali mozgové vlny viac ako 45 dobrovoľníkov, ktorí mali za úlohu čítať zoznam niekoľkých skratiek (ako napr.FBI,  DVD).      Zaznamenali pozoruhodné výsledky. Zistili, že časti mozgu, ktoré sú spojené s čítaním a rozpoznávaním slov reagovali  ku každej skratke iným spôsobom. Výsledky naznačujú, že mozgové vlny by mohli byť v budúcnosti použité ako bezpečnostné systémy pre overenie totožnosti osoby. Počítačový systém, ktorý im pri tomto výskume pomáhal bol schopný identifikovať každého dobrovoľníka s 94% presnosťou.

neurons-582054_640
pixabay.compixabay.com

Laicky povedané, mozgový skener ti ponúkne na výber niekoľko slov. V závislosti od tvojej reakcie na tieto slová sa ti buď umožní prístup do systému, alebo ti prístup bude odmietnutý. Presnosť tohto skenera je na úrovni iba 94%, čo síce nie je ideálne, no počíta sa so zvyšovaním úrovne. Zaujímavosťou je, že tieto „brainprints“ sú rovnako unikátne ako odtlačky prstov.

Zatiaľ je to iba hudba budúcnosti, no vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť!

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?