Google Maps môžeš po novom používať aj v offline režime

11. novembra 2015
www.bbc.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Google maps1.jpg
www.caribbeannewsdigital.com
reklama:

Google vylepšil aplikácie Mapy a najnovšie budeme môcť túto appku používať bez toho, aby sme boli pripojení k internetu. Okrem toho zariadenie umožňuje vyhľadávať podniky, otváracie hodiny a telefónne čísla taktiež v režime offline. 

Hlavný problém je v tom, že väčšina smartfónov má iba 4 GB na uchovávanie informácií, fotiek či videí. Po stiahnutí niekoľkých aplikácií a hudby im z veľkej časti pamäte ubudne. Na to, aby si si stiahol Offline Google Maps budeš potrebovať trochu viac pamäte. To je však jediná nevýhoda tejto pozitívnej aktualizácie.

Andrew setup.gif
www.engadget.com

Aplikácia Google Maps je užitočná aplikácia za predpokladu, že máš stabilné pripojenie k internetu. Akonáhle je tvoj signál obmedzený, zrejme si neporadíš. Google si bol tohoto nedostatku vedomý a preto prišiel s geniálnou aktualizáciou. Aj v minulosti si bol schopný si stiahnuť časť máp a fungovať aj v režime offline, no kvalita rozhodne nebola taká, akú nám Google Maps ponúkajú práve teraz.

Horizon33_2015 11 11_10 23 59.png
play.google.com

Celý proces sťahovania máp sa zjednoduchší. Môžeš vyhľadávať podľa mesto, štátu, PSČ a zvoliť bod na mape a jediné čo potrebuješ stlačiť je tlačidlo „Download.“ Na rozdiel od minulosti budeme badať veľké zmeny medzi režimom offline a online. Vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť!

Horizon33_2015 11 11_10 44 15.png
www.bbc.com

Mapa v režime offline sa automaticky aktualizuje raz za 15 dní.  Akonáhle tvoj telefón nájde stabilné Wi-Fi pripojenie, automaticky sa prepne späť do režimu online. Funkcia bude postupne dostupná pre Android zariadenia a neskôr sa dostane aj na zariadenia s iOS.

Horizon33_2015 11 11_10 46 54.png
www.bbc.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?