Futuristicky vyzerajúci lietajúci taxík bude už tento rok prepravovať cestujúcich v Dubaji

29. júna 2017
© Najky.sk
Volocopter6.jpg
www.volocopter.com
reklama:

Nemecký startup Volocopter bude už koncom tohto roka prepravovať pasažiérov v Dubaji. Volocopter podpísal dohodu s Dubajskou cestou a dopravnou spoločnosťou a začne s testovaním lietajúceho taxíka.

Volocopter, predtým eVolo, pracuje od roku 2011 na lietadlách s vertikálnym vzletom a pristátím. Lietajúce taxi môže vzlietnuť a pristáť vertikálne bez potreby pristávacej plochy.

Volocopter.jpg

Lietadlo nazývané Volocopter SX je štartovacím vozidlom druhej generácie. V Nemecku ho schválili ako ultraľahké vozidlo, s použitím rýchlej DC nabíjačky sa nabije za 40 minút.

Volocopter1.jpg

Elektrické lietadlo má 18 rotorov, čo mu umožňuje letieť veľmi ticho. Maximálna rýchlosť, ktorú môže dosiahnuť, je takmer 100 km/h.

Volocopter2.jpg

Nie je to vozidlo s veľkým dosahom. Volocopter 2X je napájaný deviatimi batériami, ktoré umožňujú letieť 17 minúť rýchlosťou takmer 70 km/h.

Volocopter3.jpg

Testy lietajúceho taxi začnú premávať v tomto roku na určených trasách v Dubaji. Sú súčasťou cieľa, ktorý chce Dubaj dosiahnuť – do roku 2030 by malo na prepravu používať autonómne vozidlá až 25 % cestujúcich.

Volocopter4.jpg

Volocopter je totiž vybavený snímačmi umožňujúcimi autonómny let. Počas päťročného testovacieho obdobia bude lietadlo ovládať pilot.

Volocopter5.jpg

Volocopter sa usiluje aj získanie medzinárodného súhlasu, aby mohli takéto lietadlá jedného dňa lietať v Európe a Amerike.

Volocopter7.jpg

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?