Facebooková appka ovládla video chat. Už si ju vyskúšal?

8. mája 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
facebook, appka
youtube.com
reklama:

Aktualizovaný Messenger je zatiaľ záležitosťou krajín na západ od nás, ale čím viac sa o ňom dozvieš už teraz, tým ľahšie sa o pár mesiacov budeš orientovať.  🙂

Ak si náhodou doteraz nevyskúšal ani klasický Messenger, tak by si mal vedieť, že ide o appku, ktorá funguje na podobnom princípe ako SMS-ky. Správy môžeš posielať prakticky každému, nielen facebookovým kamošom, môžete si posielať videá i fotky, či bezplatne spolu hovoriť (ak je to cez Wi-Fi, inak platia sadzby za dátové prenosy). K tejto komunikačnej aplikácii nedávno facebook pridal jedno vylepšenie – videohovor.

facebook, appka
facebook.com

Videohovor začneš kliknutím na ikonku vo vnútri správy vpravo hore na obrazovke (piktogram videokamery). Dôležité je, aby ste ty a ten, s kým chceš volať, mali stabilné 3G, 4G alebo Wi-Fi pripojenie. Inak by videorozhovor mohol miestami „sekať“, prípadne zamŕzať.

Ľudia, ktorí stoja za Facebookom si uvedomujú, že veľa užívateľov používa túto sociálnu sieť do veľkej miery na textové konverzovanie – mnoho vecí sa predsa aj mimo sociálnych sietí začína práve prostredníctvom komunikácie v podobe textu. Od videohovorov si sľubujú čosi podobné, teda to, že textovo-obrazová komunikáciu sa časom výraznejšie ujme ako bežná prax. Raz vidieť je predsa viac ako stokrát počuť… 😀

facebook, appka
youtube.com

Jasné, že zatiaľ je appka v „skúšobnom“ režime, treba prekonať nejaké tie obmedzenia. Pre tých, ktorí majú výborné internetové pripojenie, je však Messenger s novým vylepšením výbornou voľbou. Volania sú lacnejšie a v pohode sa dovoláte aj kamošovi povedzme napríklad z Laosu.

Či sa splnia očakávania a nová forma videohovorov sa skutočne v mainstreame skutočne „uchytí“, to ukáže až čas. Facebook sa neustále snažiť ovládnuť priestor internetu, s touto appkou by sa mu to mohlo rozhodne podariť.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?