Facebook Messenger bude po novom pre deti do 13 rokov

12. decembra 2017
Horizon33_2017 12 11_22 24 51.jpg
www.youtube.com
reklama:

Sociálnu sieť Facebook mesačne navštívia viac než 2 miliardy ľudí vrátane tých najmladších. Facebook sa však rozhodol vydať špeciálnu verziu komunikačnej aplikácie práve pre tých, ktorým klasický Facebook Messenger nie je určený. Nuž, len či to nie je krok vedľa…

Facebook chce predísť samovraždám vytvorením nového algoritmu. Bude kontrolovať príspevky užívateľov

Ako nová appka funguje? Veľmi jednoducho. Stačí si na svojich telefónoch či tabletoch stiahnuť aplikáciu Facebook Messenger Kids a následne vďaka nej môžete na diaľku sledovať svoje ratolesti. Po novom budete mať plnú kontrolu nad tým, s kým váš potomok komunikuje.

Deti v podstate nebudú mať svoj vlastný facebookový účet, všetky konverzácie sa budú odohrávať v špeciálnom priestore v rámci „rodičovského“ účtu. Má to ako všetko, svoje výhody, ale aj nevýhody. Rodič uvidí všetky konverzácie a taktiež môže schvaľovať priateľov. Bohužiaľ, nevýhoda je tá, že pre schválenie kamaráta svojho potomka je potrebné, aby boli priatelia na Facebooku aj samotní rodičia obidvoch detí. Celkom zložitý postup, ostáva iba dúfať, že sa časom osvedčí.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?