Facebook Lite rastie rýchlejšie ako aplikácie na sociálnej sieti

10. marca 2016
mashable.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Hands 1167615_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Najrýchlejšie rastúca verzia Facebooku – Facebook Lite je verzia aplikácie sociálnej siete, ktorá bola spustená už v roku 2015.  Aplikácia pre Android sa stala najrýchlejšie rastúcou platformou Facebooku a využíva ju viac ako 100. miliónov užívateľov mesačne.

Facebook Lite sa využíva vo viac ako 150. krajinách, hlavne v Brazílii, Indii, Indonézií, Mexiku a Filipínach. Pre Mashable sa vyjadril produktový manažér Facebook Lite, Vijay Shankar, že na Facebook Lite budú pracovať a investovať do neho aj naďalej.

Aplikácia bola spustená pred deviatimi mesiacmi s cieľom poskytnúť prístup k sociálnej sieti Facebook aj ľuďom so staršími telefónmi a pomalým pripojením. Je menší ako 1MB a využíva podstatne menej dát, ako plnohodnotné aplikácie Facebooku. Aby bola zabezpečená rýchlosť, neboli k dispozícii videá a Facebook Messenger si užívatelia sťahovali oddelene.  Od svojho uvedenia na trh aplikácia zaviedla niekoľko nových funkcií multimediálnych funkcií, bez toho, aby bola ohrozená efektivita dát.

Like 1135176_960_720.jpg
pixabay.com

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?