Spoločnosť Facebook pripravuje novú aktualizáciu – inšpiroval sa Snapchatom

25. júla 2016
mashable.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Instagram 1474232_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Konkurencia medzi sociálnymi sieťami je obrovská, a preto sa každá z nich snaží prinášať aktualizácie a mnohé iné výhody pre svojich užívateľov. Otázkou však ostáva, kto sa kým inšpiruje…

Spoločnosť Facebook pracuje na nových funkciách, pomocou ktorých si budú môcť užívatelia vymieňať medzi sebou súkromné fotografie či rôzne iné aktualizácie, ktoré však po 24-hod. zmiznú. Obdobné funkcie má k dispozícii sociálna sieť Snapchat.

V tomto prípade to bude zrejme viac než jasné – Facebook, ktorý pomaly, ale isto začína upadať, sa snaží kopírovať Snapchat, ktorý sa stáva jednou z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí, ktoré sú určené na komunikáciu. Už v minulosti sa Facebook snažil vytvoriť aplikáciu, ktorá by smerovala k miznutiu správ – tzv. Slingshot.

Ďalším jednoduchým vysvetlením, prečo Facebook kopíruje Snapchat je fakt, že sa snaží povzbudiť svojich užívateľov, aby zdieľali viac osobných aktualizácií. Užívatelia si vraj čoraz menej vymieňajú aktualizácie medzi sebou. Na to si spoločnosť dokonca najala špeciálny tím, ktorý sa má snažiť tento problém vyriešiť.

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?