Facebook chystá revolučnú novinku. Chce bojovať proti krádežiam identity

23. marca 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor:Veron
Office 620822_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Sociálna sieť Facebook testuje novú funkciu, ktorá ich automaticky upozorní, ak zistí, že sa cudzí užívateľ vydáva za niekoho, kým nie je.

Keď Facebook zistí, že sa zrejme niekto iný vydáva za teba – ukradol ti identitu, zašle ti upozornenie s oznámením o profile. Potom budeš vyzvaný, aby si identifikoval, či daný profil patrí tebe. Budeš musieť predložiť svoje osobné údaje na to, aby zistili, komu identita naozaj patrí.

Horizon33_2016 3 23_12 39 27.png
Image: FacebookImage: Facebook

Hoci proces o oznámení je automatizovaný, profily, ktoré by vznikli s úmyslom napodobňovania sú preskúmavané špeciálnym tímom spoločnosti Facebook. Funkcie, ktoré firma využíva začala firma testovať v novembri minulého ruku. V súčastnosti platia na 75% území sveta, no spoločnosť ich plánuje rozšíriť v blízkej budúcnosti.

Autenticita je pri registrácii na sociálnu sieť nevyhnutná. Zástupcovia spoločnosti Facebook sa nedávno stretli za okrúhlym stolom s užívateľmi, aktivistami mimovládnych organizácií a ďalších skupín, aby získali čo najlepšiu spätnú väzbu a taktiež, aby mohli riešiť otázky, ktoré sa týkajú hlavne súkromia a bezpečnosti užívateľov.

Social network 76532_960_720.png
pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?