Facebook chce predísť samovraždám vytvorením nového algoritmu. Bude kontrolovať príspevky užívateľov

2. decembra 2017
Mobile 1829389_960_720.jpg
ilustračné pixabay.com
reklama:

Pomôže nový algoritmus, ktorý bude prechádzať jednotlivé príspevky od užívateľov v tom, aby si nesiahli ľudia na život? Nápad je to skvelý, čas ukáže, či sa osvedčí. 

Facebook stories je dostupný už aj pre skupiny

Na sociálnych sieťach sa stretávajú rôzne skupiny ľudí. Niektorí sú na ňom doslova závislí, iní berú všetko, čo je napísané na internete či na sociálnych sieťach s rezervou. Pre tú prvú skupinu sú sociálne siete ako napr. Facebook veľmi nebezpečné. Čokoľvek, čo im niekto napíše, si zoberú k srdcu až natoľko, že sa rozhodnú siahnuť si na život. Neraz síce uverejnia niekoľko statusov o tom, že ich život nebaví a majú v pláne ho ukončiť, no nikto z priateľov tomu nevenuje veľkú pozornosť. Všimnú si to až vtedy, keď je už bohužiaľ príliš neskoro.

Práve z tohto dôvodu sa spoločnosť Facebook rozhodla vybudovať nový nástroj umelej inteligencie, ktorý bude kontrolovať príspevky od užívateľov. Dôraz bude klásť hlavne na tých, u ktorých sa prejavia samovražedné sklony. Bude to ďalší krok, ktorý má viesť k vybudovaniu zdravej komunity. Nástroj má kontrolovať predovšetkým videá a príspevky, ak objavia nejakú znepokojivú informáciu, povolajú tím odborníkov, ktorí užívateľovi poskytne odbornú pomoc. Ak to bude nevyhnutné, oboznámia o danej situácii rodinu, priateľov či známych.

Všímajte si, aké statusy zverejňujú vaši priatelia. Raz im tým možno zachránite život.
ilustračné pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?