Drahý, ale so skvelou výbavou! Smartfón G4 je lepší ako foťák!

4. mája 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Autor: Janka
smartfón, LG G4
youtube.com
reklama:

Spoločnosť LG si dávala poriadne načas, ale konečne vypustila do sveta svoju novinku. G4, nová vlajková loď medzi telefónmi s operačným systémom Android, má výbornú výbavu nevynímajúc 16-megapixelový foťák.

Tento telefón má kožený kryt, ktorý bol doteraz vskutku drahou záležitosťou. Spoločnosť LG sa týmto krokom rozhodla viac priblížiť bežným spotrebiteľom a ponúka im ho už za 618 eur. Teraz je tak luxus dostupný každému.

Prvým bonusom nového LG smartfónu je teda dizajn. Kožený kryt (z ručne opracovanej kože) by mal odolať vyššej vlhkosti a teplotám. Po dlhšom používaní by bonusom mohla byť aj originálna patina, ktorú koža nadobudne. Na výber sú tri odtiene, kto však neholduje takýmto záležitostiam, ten si môže tento telefón zakúpiť s klasickým plastovým krytom. Na výber je v štyroch farbách.

smartfón, LG G4
youtube.com

Viac ako originálny dizajn so zaoblenou zadnou časťou (to, aby lepšie „zapadol“ do ruky) bude priaznivcov techniky asi lákať fotoaparát tejto novinky.

Nielenže má 16 megapixelov, ale má aj nadštandardnú svetelnosť f/1.8, čiže sa s ním oveľa jednoduchšie a lepšie fotí za zhoršených svetelných podmienok. Tiež sa dá manuálne nastaviť ostrenie, vyváženie bielej či expozícia. A to je iná bomba!

smartfón, LG G4
youtube.com

Novinkou je využitie CSS senzoru (ide o jeho vôbec prvé použitie pri telefóne), ktorý určuje farby podľa hodnôt RGB. Pri tomto farebnom modeli svetlo želanej farby vzniká zmiešaním červeného, zeleného a modrého svetla vhodnej intenzity.

Týmto spôsobom je nastavená aj vyváženosť bielej, aj farba blesku. Fotiť sa dá do tradičného jpeg formátu, alebo do RAW formátu pre ďalšie softvérové spracovanie. Druhý, predný fotoaparát je 8-megapixelový.

smartfón, LG G4
youtube.com

Displej má veľkosť 5,5 palca a obsahuje technológiu AIT, ktorá kombinuje LCD a dotykový senzor v jednej vrstve. Citlivosť na dotyk i farby sú teda lepšie ako pri G3. 64-bitový procesor má šesť jadier, výrobca použil Snapdragon 808. Operačná pamäť má tri gigabajty, užívateľská až 32 gigabajtov, pričom je ešte možnosť rozšírenia pomocou microSD kariet.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?