ČSOB SmartBanking – uľahčí život a prácu s peniazmi

21. júna 2016
Untitled 2.jpg
reklama:

BRATISLAVA 21. júna 2016 (NA/PR) – Banky neustále prinášajú nové riešenia v podobe inovácií a odbremeňujú tak klientov od potrebnej návštevy kamennej pobočky a dokonca aj potreby vlastnenia počítača či notebooku. Množstvo funkcií sa presúva do mobilných aplikácii, aby boli viac po ruke, prehľadnejšie, jednoduchšie, jednoducho smart.

 

Závislý na elektronickom bankovníctve

Cieľom aplikácie ČSOB SmartBanking je eliminovať nutnosť návštevy banky, zlepšiť prehľad o výdavkoch, príjmoch aj investíciách, zjednodušiť platby, komunikáciu s bankou aj život. Pred úvodným spustením sa však návšteve pobočky nevyhneš. Aktivácia mobilnej bankovej aplikácii je závislá na zriadení služieb elektronického bankovníctva k účtu. Jeho zriadenie je však otázkou niekoľkých minút. Potom si stačí stiahnuť bezplatnú aplikáciu kompatibilnú pre Android, iOS aj Windows a aktivácia prebehne v jednoduchých krokoch.

Od tej chvíle máš informácie o tom, čo sa deje s tvojimi peniazmi, vždy vo vrecku. Hoci niektoré funkcie ako kurzy, najbližší bankomat, novinky z banky a možnosť kontaktu sú dostupné aj pre neregistrovaných užívateľov bez účtu, kvality a množstvo zaujímavých funkcionalít aplikácie ČSOB SmartBanking ocenia najmä klienti.

 

Účty a platby pokope

Šperkom aplikácie je správa všetkých účtov, úverov, kreditných aj debetných platobných kariet na jednom mieste. Je možné sledovať platby, prichádzajúce, odchádzajúce, plánované a prípadne ich zrušiť. Pohyby sú zosumarizované prehľadne po jednotlivých mesiacoch aj v podobe grafu t.z. že užívateľ prehľadne uvidí, aký bol jeho mesiac z pohľadu príjmov a výdavkov.

 

Fondy v priamom prenose

Vďaka novej funkcionalite máš možnosť sledovať svoje peniaze investované vo fondoch  v priamom prenose. Položka Fondy ti v jednoduchom prehľade ukáže rozvrstvenie fondov, ich aktuálny aj historický vývoj a okamžite vidíš hodnotu svojich podielov, plus históriu pohybov. Všetko čo potrebuješ, aby si mal prehľad o situácii tvojich investícií.

 

Požiadajte o platbu

Ak čakáš na peniaze, ktoré ti má poslať známy, alebo kamarát, pošli mu všetky potrebné údaje e-mailom, alebo mmskou vo forme QR kódu. Uľahčíš mu tým prácu a sebe čas čakania na peniaze. Je to jednoduché. V menu ČSOB SmartBanking zvolíš možnosť vytvoriť QR platbu, zadáš parametre, sumu a aplikácia sa postará o generovanie kódu s údajmi potrebnými k platbe. Túto vychytávku oceníš možno častejšie ako si myslíš.

 

Praktický IBAN skener

Prepis IBANu býva komplikácia sama o sebe, ktorú s ČSOB SmartBanking riešiť nemusíš. Stačí pri zadávaní novej platby zvoliť možnosť skener, nasnímať číslo účtu v tvare IBAN a aplikácia ho okamžite predvyplní do platobného príkazu. Potom už len zadáš požadovanú sumu, potvrdíš a platba je do niekoľkých sekúnd zrealizovaná.

 

Rýchla  úhrada poukážok

Aplikácia ČSOB SmartBanking uľahčuje platby aj z klasických poštových poukážok jednoduchým spôsobom. Stačí zadať novú platbu, zvolíš možnosť skener a namieriš na poštovú poukážku objektív kamery. Skenovať môžeš čiarový , alebo QR kód, z ktorého aplikácia automaticky načíta všetky dáta. Už žiadne kontrolovanie počtu núl, či všetko sedí a či si sa nepomýlil vo variabilnom symbole. To všetko aplikácia zvláda bez potreby prepisovania jednotlivých položiek do platobného príkazu.

 

Mimoriadne splátky bez otáznikov

Žiadne vypisovanie, komplikácie, tobôž nie chodenie do banky. Zvyšujúce peniaze, ktorí ti skrátia dobu splácania hypotéky môžeš zo svojho účtu presunúť bez čakania. V menu aplikácie nájdeš položku mimoriadnej splátky hypotéky, zvolíš sumu a spokojne si skrátiš dobu splácania aj o niekoľko mesiacov. Jednoduchšie to byť ani nemôže.

 

Vhodná na cesty

Aplikácia ponúka vynikajúcu výbavu na letné dovolenky. To, že si ustriehneš výdaje, je dôležité, ale pomocou appky si jednoducho uzatvoríš aj cestovné poistenie a poruke máš aj cestovného asistenta. Teda všetko, čo potrebuješ mať v batohu pre bezpečnú cestu. Na cestách sa zíde aj možnosť správy  platobných kariet. V prípade straty, či následného nálezu platobnej karty môžeš pomocou aplikácie platobnú kartu dočasne zablokovať,  odblokovať alebo zmeniť  limit platobnej karty.

 

Kvalitná aj funkčná

Aplikácia ponúka všetko, aby ti ušetrila čas pri komunikácii s bankou, pri vyhľadávaní platieb, či ich odosielaní. Jej technické spracovanie je intuitívne, všetko pochopíš pri prvom prihlásení. O kvalite produktu hovorí aj cena Smart Banka za rok 2015, kde ČSOB SmartBanking získal druhé miesto a aj najnovšie víťazstvo v národnej súťaže aplikácií Apps RULEZZ 2016 v kategórii „Tablet“ . V kategóriách „Smartphone“ a „Brandované aplikácie“ získala apka zhodne 3. miesto, vďaka čomu sa ČSOB stala 2. najlepším „App Developerom roka“.

 

Fotoalbum k článku:

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?