Čoskoro sa na trh dostane robot, ktorý ti pripraví v kuchyni akékoľvek jedlo!

20. apríla 2015
www.iflscience.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Autor: Aďa
ROBOT2_5
moley.com
reklama:

Určite si sa už stretol s rôznymi robotmi, ktoré boli vynájdené na uľahčenie života. Mali sme tu už robota na upratovanie, na staranie sa o ľudí a podobne. Teraz tu máme takého, ktorý dokáže variť!

Ako by sa ti páčil pocit, že sa po ťažkom dni vrátiš domov a už by ťa čakala na stole večera? S týmto robotom úplne možné! Výrobcovia z anglickej spoločnosti Moley Robotics pracujú na tom, aby si si mohol načasovať, kedy má robot pripraviť jedlo. Okrem toho by mal mať kompletný kamerový systém, ktorý by zaznamenával jeho činnosť a ukladal ju do archívu. Takže by si sa mohol pochváliť na sociálnej sieti so svojím pomocníkom 🙂

Robot sa bude skladať z dvoch robotických rúk a kuchynskej linky, ktorá bude obsahovať aj výlevku a rúru na pečenie! Ruky dokážu úplne napodobniť pohyby ľudských rúk. A k dispozícii bude dokonca aj umývačka riadu! Robot bude mať vlastnú knižnicu so zoznamom receptov, z ktorých si budeš môcť ktorýkoľvek vybrať.

Určite ťa zaujíma to najdôležitejšie – cena. Tak tá bude poriadne vysoká, až 15 000 dolárov! No môžeš začať šetriť, pretože tento robot by sa mal objaviť na trhu až v roku 2017!

https://www.youtube.com/watch?v=j1aeBnXNNL4

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?