Tento čínsky smartfón je takmer dokonalý…

13. marca 2016
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Meizu Pro5
www.youtube.com
reklama:

Smartfóny z Číny sú čoraz lepšie a Meizu Pro 5, ktorý je vlajkovou loďou spoločnosti Meizu, je vydareným technologickým kúskom. Čo je na ňom zaujímavé?

Zariadenie Pro 5, ktoré je veľkosťou porovnateľné s iPhonom 6S Plus (je len o niečo hrubšie), sa, ak berieme do úvahy aktuálne preferencie užívateľov, veľmi dobre drží v ruke. Azda aj preto, že má pevné a hladké okraje.

Keďže je Pro 5 vlajkovou loďou čínskej spoločnosti Meizu, je prirodzené, že sa výrobca pomerne štedro delí s potenciálnymi užívateľmi o informácie, týkajúce sa špecifikácií zariadenia. Smartfón má takmer 14,5 centimetrový – ostrý a svetlý – Super AMOLED displej. K jeho štandardnej výbave patrí 3 GB RAM, ale pokročilí užívatelia môžu v prípade záujmu siahnuť aj po 4 GB verzii.

Meizu Pro5
www.youtube.com

Meizu Pro 5 má tiež napájací port USB typu C, výborný 21-megapixelový zadný fotoaparát a 5-megapixelový predný fotoaparát, ktorý je ako stvorený na zachytávanie selfie.

Telefón funguje na operačnom systéme zvanom Flyme, ktorý je akoby verziou Androidu (spoločnosť Meizu „využila“ operačný systém YunOS, vytvorený čínskym gigantom Alibaba Group na základe Android Open Source Project). Pre fanúšikov iOSu môže byť zaujímavé, že Flyme OS v konečnom dôsledku vo viacerých veciach práve iOS pripomína. S operačným systémom Flyme sa popri vlastnom alternatívnom app store, mimochodom, môžeš pripojiť aj na Google Play store.

Meizu je o niečo menší „hráč“ ako Xiaomi, svoje miestečko si na trhu však táto spoločnosť našla. Za takmer dokonalý smartfón Meizu Pro 5 zaplatíš 500 (64 GB) alebo 450 (32 GB) dolárov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?