Chceš rukavice ako Iron Man? Tak si daj pozor na oči!

29. apríla 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Iron Man, vynález, rukavica
youtube.com
reklama:

„Veľký chlap v obleku a brnení. Čo si ale bez toho? Génius, milionár, playboy a filantrop.“ Nie každý je Iron Manom, ale každý by, zdá sa, mohol byť Tonym Starkom. Ak máš pocit, že taký intelekt a miliónový majetok sú momentálne v nedohľadne, môžeš predsa len mať čosi, čo ťa k Starkovi priblíži. S touto rukavicou budeš neprekonateľný…

Červená a zlatá sú farbami Iron Mana, aj vďaka nim jeho kostým „zasvieti“ vždy na každého. Pre rukavicu, ktorá je akoby z jeho obliekarne, je okrem týchto dvoch dôležitá ešte jedna farba – žiari totiž do modra.

V tomto kúsku z dielne Patricka Priebea je zabudovaný skutočný laser, ktorým sa napríklad dá spáliť papier až na popol, páliť drevo či uškvariť pomaranč. Ak sa ti to máli a žiada sa ti ešte niečo navyše, tak by si mal vedieť, že v rukavici sú dokonca lasery dva.

Iron Man, vynález, rukavica
youtube.com

Modrý laser má silu 3 000 mW, je silnejší, upražíš ním prakticky čo len chceš. Červený laser má silu iba 700 mW a dokáže bez problémov „zložiť“ trebárs balón.

Hoci by vďaka farebnosti, produkovanému zvuku a spojeniu s ikonickým komiksovým hrdinom mohla táto rukavica pripomínať hračku, treba pamätať, že ňou rozhodne nie je. Okrem papiera či dreva dokáže takýto laser totiž výrazne zraniť aj ľudskú kožu a, samozrejme, oči. Pozerať sa priamo do lasera je teda viac ako nebezpečné.

Aj keď by človek možno čakal, že Patrick Priebe sa ako fanúšik nezaprie, vytvoriť celý oblek Irona Mana zatiaľ vraj neplánuje. Tebe už zostáva iba čakať, kým svoj plán zmení na skutočnosť… A čakanie si môžeš uľahčiť tým, že zájdeš do kina a pozrieš si Iron Mana v akcii aspoň na filmovom plátne. 🙂

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?