Červenovlasé emotikony by mohli byť už onedlho realitou

23. januára 2017
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Emotikony.jpg
mashable.com
reklama:

Spomínate si na Annu zo zeleného domu? Ryšavovlasá hrdinka priam neznášala svoje vlasy a nemala rada, keď ju kvôli nim prezývali mrkva. V dnešných časoch je väčšina ryšaviek na svoje vlasy hrdá, pretože ju odlišujú od ostatných.

Sme o krok bližšie k tomu, aby sme mohli posielať ryšavé emotikony. Emotikony s červenými vlasmi sú totiž na programe ďalšieho zasadnutia technického výboru Unicode, organizácie, ktorá stanovuje štandardy ohľadom emotikonov. Stretnutie začína v pondelok 23. januára v kalifornskom Cupertine. Hostiteľom je spoločnosť Apple.

Prirodzene ryšaví ľudia tvoria len menej ako dve percentá svetovej populácie, napriek tomu ide o „trh“, ktorý si zaslúži byť zohľadnený, myslí si spoločnosť.

Existuje niekoľko rôznych možností, ako by mohli nové emotikony vyzerať. Jednou z možností je pridanie ryšavých vlasov už existujúcim tváram.

Emotikony1.jpg
mashable.com

Ďalšou možnosťou je možnosť pridania samostatných ryšavých vlasov, ktoré bude môcť užívateľ priradiť k akémukoľvek emotikonu si zvolí.

Emotikony2.jpg
mashable.com

Tento rok sa ryšavovlasých emotikonov už nedočkáme, keďže uzávierka návrhov bola už pred pár mesiacmi. Ak sa Unicode rozhodne takéto emotikony zaviesť, očakávať ich môžeme najskôr v roku 2018.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?