Buducnosť bezpečnosti smartfónov je vo vašom pote

14. novembra 2017
mashable.com © Najky.sk
Potenie sa pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

Otlačok prsta a sken tváre sa dajú ľahko oklamať, ale pot? Ten je jedinečný, alebo aspoň dostatočne unikátny, pokiaľ ide o bezpečnosť smartfónov. Skupinka výskumníkov tvrdí, že našla bezpečnejšiu formu biometrickej identifikácie. Stačí len potrieť a odomknúť.

Myšlienka je to pomerne jednoduchá. Každý človek má svoj profil potu, ktorý je preňho špecifický. A šikovný prístroj by sa mohol naučiť túto tajnú zmes sekrétov a majiteľ telefónu by svojím potom mohol telefón odomknúť.

Autorom tejto teórie a výskumu je profesor Jan Halamek. Tento druh technológie by mohol byť prínosom pre „ľudí s určitým postihnutím, pretože by si nemuseli pamätať heslá alebo to, ako dať ruky/prsty do určitej polohy, aby zariadenie otvorili.“

Ako presne by však takáto identifikácia fungovala? „Aminokyseliny nachádzajúce sa v pote môžu byť využívané na vytvorenie profilu schopného identifikovať individuálneho používateľa zariadenia,“ uviedol.

Telefóny a iné zariadenia tak budú bezpečnejšie, pretože sekvencia odblokovacieho mechanizmu bude založená na biologických systémoch, ktoré nemôže nikto sfalšovať.

„Veríme, že tento koncept bude videný v skutočnom svete v najbližších 5 – 10 rokoch,“ vysvetlil Halamek.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?