Budeme platiť selfiečkami? MasterCard už pracuje na aplikácii

8. júla 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015-7-8_9-24-57
www.youtube.com
reklama:

Selfie je dnes už pojem. Kto nemá svoju selfie zverejnenú na sociálnej sieti, uloženú v mobile, poprípade v rámiku na nočnom stolíku, akoby v dnešnom svete technologických vychytávok ani nežil. No o tom, že selfie môžu byť aj užitočné, nás chce presvedčiť MasterCard. Ak všetko pôjde tak, ako má, onedlho môžeme „selfiečkami“ aj platiť!

Apple, Google či Samsung medzi sebou už dlhé roky bojujú o to, kto z nich bude mať najlepšiu mobilnú platbu, čím by nahradil tradičnú kreditnú kartu. Po novom sa do boja zapája aj MasterCard. Zvolili si však viac ako netradičný prístup. Chcú totiž, aby platbu vykonala za tebe tvoja selfie.

Horizon33_2015-7-8_9-18-17
www.androidauthority.com

MasterCard začne čoskoro testovať debetné a kreditné karty na to, aby vyvinula mobilnú aplikáciu, ktorá využije tvár, alebo odtlačok prsta na to, aby sa potvrdila platba. Softvér sa bude „opierať“ o fotoaparát používateľa, aby sa potvrdila totožnosť platiteľa. MasterCard plánuje použiť nový softvér k zníženiu podvodov z ukradnutých hesiel.  Spoločnosť vidí svoje nové bezpečnostné riešenie ako nástupca „SecureCode“ systému.

Horizon33_2015-7-8_9-21-56
www.youtube.com

MasterCard tvrdí, že údaje o odtlačkoch prstov zostanú zakódované na zariadení užívateľa, ale dáta z tváre budú prenášané cez internet, aby ich mohla spoločnosť overiť. Vyzerá to celkom dôveryhodne, uvidíme časom, či to bude fungovať.

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?