Auto, ktoré môže meniť svoj tvar? Prečo nie, dnes je už možné všetko!

14. mája 2015
mashable.com SITA, © SITA 2015
Autor: Janka
auto, EO 2 smart connecting car
mashable.com
reklama:

Neboj sa, až tak ďaleko vývojári ešte nezašli. 😀 Toto nové autíčko ale môže meniť svoju podobu tým, že otočením kolies môže jazdiť bokom, a preto vyzerá, akoby zmenilo svoj tvar.

Prečo voláme Mercedes Benz Smart Car múdrym (smart) autom, keď je také veľmi malé? Pretože veľkosť v tomto prípade nie je vôbec rozhodujúca. *good*

Skutočne múdre auto totiž dokáže jazdiť bokom, presne ako drobný, tvar meniaci prototyp EO Smart Connecting Car 2. Tohto „drobca“ vyvíjajú nemeckí „autofachmani“, aby ľudí z preplnených miest zbavili nočných môr z parkovania, preplnených ciest a zápch.

auto, EO 2 smart connecting car
mashable.com

Toto doslova flexibilné auto má obrovské sklá a motýlie dvere. Všetko v ňom je elektronické, čiže pri jeho používaní musíš dúfať, že nikto nepoužije EMP (elektromagnetický pulz). 🙂

Všetky štyri kolesá sa dajú otáčať o 90 stupňov, môžu byť teda kolmo oproti svojmu normálnemu stavu. Keď ich vodič otočí, môže jazdiť bokom. Hodí sa to najmä pri parkovaní, alebo keď si chce niekto urobiť neštandardnú vyhliadkovú jazdu krajinou.

auto, EO 2 smart connecting car
mashable.com

Nemci, ktorí stoja za týmto projektom, auto opatrili aj konceptom, ktorý nazývajú Platoon (z angl. rota, čata). Keď ide po ceste viac takýchto strojov, môžu sa pripojiť jeden na druhý a vytvoriť niečo ako autovláčik. Výhodou je to, že keď sa vodič spojí prostredníctvom Platoonu s ostatnými, spustí sa automatický mód a auto jazdí samostatne. Po ceste si tak vodič môže pokojne povedzme prečítať noviny.

Už len zostáva dúfať, že sa do predaja dostane čo najskôr a bude k dispozícii za rozumnú cenu.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?