Apple mení svoj iOS. Čo prinesie verzia číslo 9?

11. júna 2015
www.phonearena.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Apple, iOS9, mobil
www.youtube.com
reklama:

iOS 8.3 nahradí podľa najnovších správ z tábora spoločnosti Apple iOS 9. Nový systém bude mať, ako inak, nové funkcie a ponúkne nové možnosti. Až sa zapotíš, kým ich všetky odskúšaš.  😀

Zmeny, ktoré s novým, upgradovaným iOSom prišli, sú malé i veľké, väčšinovo ale ide najmä o redizajn toho, čo už zo svojho telefónu poznáš.

V prvom rade ponúka iOS 9 predizajnované základné menu posledných aplikácií. Rozhranie Siri je prepracované, priestor dostala na ľavom kraji obrazovky sekcia na vyhľadávanie a napríklad Apple Maps v iOS 9 už zahŕňajú aj tranzitné mapy, týkajúcich sa niekoľkých veľkých miest. Priam až nadbytok menších zmien si tiež nemožno nevšimnúť. 🙂

Napríklad k lepšiemu sa zmenil zoznam kontaktov. Už rozoznáva meno a priezvisko a radí podľa abecedy práve priezviská. Čiže ak máš v telefóne Juraja Mrkvičku, už ho nájdeš pod M, nie pod J. Iste, maličkosť, ale praktická!

Apple, iOS9, mobil
www.youtube.com

Ak budeš na cestách a v nejakom meste si ho dáš vyhľadať, automaticky ti telefón ponúkne zoznam „artiklov“ – jedlo, pitie, obchody, zábava, doprava, cestovanie, služby a zdravie –, čiže zoznam toho, čo človek hádam najčastejšie hľadá.

Pri spomenutých mapách si môžeš pozrieť dopravnú situáciu. Zistíš tak, či náhodou nie je zápcha na ceste, ktorou sa chystáš vydať alebo si môžeš pozrieť 3D mapu či prejazd.

Trochu sa zmenila aj hudobná „zložka“. Ak sa pri počúvaní hudby pozrieš na svoj telefón, zistíš, že obrázok tvojho obľúbeného interpreta (speváka, speváčky či kapely) nie je zohyzdený bielym pásikom navrchu, ale že je pol na pol obrázok a ovládací panel. Maličkosť, ale štýl je predsa otázkou detailov…

Ak sa ti tieto novinky zapáčili a chceš vedieť viac, musíš si prosto len nejakým spôsobom zaobstarať nový operačný systém.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?