Apple chce zmeniť zásady zabezpečenia Face ID pre vývojárov aplikácií

4. decembra 2017
Horizon33_2017 12 4_20 49 15.jpg
www.youtube.com
reklama:

Jedným z poznávacích znamení nového iPhonu X je predný fotoaparát, ktorý slúži nielen na fotenie selfie, ale v prvom rade slúži na odomykanie telefónu. TrueDepth kamera nasníma vašu tvár a vďaka tomu získate autorizáciu pre odomknutie zariadenia. Vývojári plánujú ďalšie novinky.

Máte iPhone? Pozrite si tie najlepšie z nových emotikonov

Všetky dáta tváre sú bezpečne uložené v telefóne a nie sú odosielané na žiadny server – rovnako ako je to pri odtlačkoch prstov Touch ID. Problém však nastáva v prípade, že sa k údajom dostanú vývojári tretích strán. Osobné dáta by mohli byť použité nielen na marketingové účely, ale aj trestne zneužité.

TrueDepth kamera dokáže nasnímať mapu až 30 000 bodov užívateľov iPhonu X a vytvára tak 3D model tváre. Vďaka funkcii Face ID, ktorá porovnáva uloženú mapu s reálnou tvárou vlastníka mobilného zariadenia, dôjde k odomknutiu telefónu. Taktiež slúži na vytváranie animovaných emoji, ktoré kopírujú výrazový prejav a náladu.

Čas ukáže, ako bude táto appka vlastne fungovať. Nezabudnite však, že ste to vy, kto dovoľuje aplikáciám vedieť o vás samotných viac. Dôkladne si preto naštudujte oprávnenia, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie aplikácií a prístup k fotoaparátu umožnite iba tam, kde sú vysvetlenia vývojárov zrozumiteľné.

Horizon33_2017 12 4_20 51 12.jpg
www.youtube.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?