Applácky obchod s aplikáciami už ponúka 1,5 milióna produktov. Ako sa darí Google Play?

21. júla 2015
www.phonearena.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
google-play-apple-store-badges-psd
sourcebits.com
reklama:

Vzhľadom k tomu, že sa vyvinuli mobilné aplikácie, vznikol aj obchod s aplikáciami, ktorý jasne formuje mobilný aplikačný „ekosystém.“ Samozrejme, že stále vznikajú ďalšie, ktoré sa snažia uchytiť si sústo z tohoto perspektívneho trhu, no dvoch gigantov len tak niekto neprekoná. Apple iOS App Store a jeho sparring partner Google Play Store sú ďaleko pred a určite zostanú vo vedúcich pozíciách aj v najbližších rokoch. 

Dnes majú oba tieto obchody k dispozícii viac ako 1,4 milióna aplikácii. A to sa len tak nezastaví a číslo bude každým dňom rásť. Počet aplikácii sa bude aj naďalej zvyšovať, pretože dopyt verejnosti bude aj naďalej enormný. Google Play Store funguje viac ako skutočný vyhľadávač, ktorý je poháňaný sémantikou (trochu ako Google samotný). Preto jeho algoritmus často poskytuje presnejšie výsledky než Apple iOS App Store.

www.applift.com

Google Play má viac ako 1,4 milióna dostupných aplikácií, v porovnaní s len cez 1,2 milióna na Apple App Store. Tá prekročila digitálny obchod Apple v objeme sťahovania.

https://www.youtube.com/watch?v=2MkSvJXI6lg

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?