Aplikácie, ktoré si nesmieš nechať ujsť – Live GIF, Shuggie, The List

30. októbra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
mobilný telefón
pixabay.com
reklama:

Každý týždeň sa objaví vo svete aplikácií niečo, čo bezpodmienečne musíš mať, až je zrazu toho toľko veľa, že si človek potom nevie vybrať, čo skôr. Ak však miluješ GIFy či sociálne siete, rozhodne čítaj ďalej.

Live GIF

Jednou z najzaujímavejších funkcií iPhonu 6S a 6S Plus je pridaná funkcia Live Photos, ktorá ti umožňuje veľmi jednoducho „zachytíš“ krátke GIF-ovité klipy, keď „cvakneš“ fotku. Jediný problém spočíva v tom, že ich môžeš len ťažko zdieľať s niekým, kto nemá najnovší iPhone. A práve tento problém rieši Live GIF.

Aplikácia funguje veľmi jednoducho. Otvoríš ju a ukáže sa ti knižnica so všetkými Live Photos. Vyber si jednu z nich a appka ti ju prekonvertuje na animované GIFko alebo video súbor, o ktorý sa môžeš veselo deliť napríklad na sociálnych sieťach.

Appka je, samozrejme, určená pre iOS zariadenia. A stojí 1,99 dolára.

appka life gif
mashable.com

Shuggie

Shuggie je o spájaní tvojich fotiek a emoji s „tradičnými“ animáciami. Opäť ide o jednoduchú aplikáciu. Vyber si fotku, vyber si emoji a presuň ho do rámčeka. Môžeš si vybrať a prispôsobiť presnú veľkosť a pozíciu, kde má byť emoji umiestnené. Potom to už len pripni k sebe a môžeš z toho urobiť GIFko, uložiť to ako video alebo poslať priamo na Instagram.

Appka je voľne dostupná pre iOS zariadenia.

appka shugie
mashable.com

The List

Appku vytvorila hviezda seriálu Office BJ Novak a je to v podstate sociálna sieť založená na zoznamoch. Používatelia môžu vytvárať zoznam prakticky čohokoľvek – novinových titulkov, receptov, osobných myšlienok a postrehov. Ostatní ich môžu sledovať a „relistnúť“ ich. (Hovorí ti v tejto súvislosti niečo Tumblr blog?)

Pripoj appku na tvoj Facebook a Twitter, aby si mohol sledovať zoznamy ľudí, ktorých v aplikácii poznáš. Zoznamy môžu zahŕňať fotky, linky a miesta doplňujúce konkrétne texty.

Appku si môžeš zadarmo zadovážiť, samozrejme, pokiaľ máš iOS zariadenie.

appka the list
mashable.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?