Aplikácia Pocket Points by mala fungovať na každej škole. Odmeňuje študentov za nepoužívanie mobilov

10. mája 2016
pocketpoints.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Geniálny nápad v dnešnej dobe, nemyslíš?
pixabay.com
reklama:

Väčšina študentov počas prednášok  hľadí do displejov svojich mobilných zariadení. Akákoľvek snaha učiteľov je viacmenej zbytočná. Mladí študenti Mitch a Rob však vytvorili aplikáciu, vďaka ktorej svitá v školách na lepšie časy. 

Fenomén mobilných zariadení, ktoré sa veľmi ľahko dajú používať aj pod školskou lavicou je viac ako neprehliadnuteľný. Študenti si krátia nudné prednášky chatovaním, písaním správ či surfovaním po internete. A počas testov im slúžia ako tie najlepšie „ťaháky.“ Väčšina profesorov voči tomuto problému nemá šancu bojovať. Je tu však nová aplikácia, vďaka ktorej študenti dobrovoľne svoje telefóny počas vyučovania nepoužívajú. Dôvod? Sú za to odmeňovaní – áno, čítaš správne!

Horizon33_2016 5 9_10 27 5.png
www.youtube.com

Šikovní študenti Mitch Gardner a Rob Richardson zistili, že ich spolužiaci nerobia nič iné, iba nemo sledujú displeje telefónov. Rozhodli sa, že na túto závislosť musí existovať nejaké rozumné riešenie. A oni ho skutočne aj našli  – v aplikácii s názvom Pocket Points.

Na konci dňa si študenti svoje nazbierané body za nepoužívanie mobilov vymenia napr. za jedlo 

Horizon33_2016 5 9_10 28 20.png
www.youtube.com

Aplikácia je napojená na GPS – to znamená, že mapuje iba areál školy a presne vypočíta, kedy je študent mimo neho, aby už nebolo potrebné, aby aplikácia fungovala.

Students 395568_960_720.jpg
pixabay.com

Aplikácia Pocket Poins odmeňuje študentov za to, že svoje telefóny nepoužívajú v škole. Ako odmenu za to, že mobil ostal v taške či vo vrecku, získavajú rôzne body, skvelé študentské zľavy či kupóny, ktoré môžu uplatňovať napríklad v školskom bufete alebo v online obchodoch. Geniálny nápad, čo povieš?

Horizon33_2016 5 9_10 30 26.png

Aplikáciu začali najskôr testovať v areáli Chico, kde ho v priebehu pár týždňov začala používať už viac ako tretina študentov. Vďaka investorovi sa aplikácia rozšírila do ďalších sto škôl a používanie dosiahlo takmer 50%. Pripájajú sa aj rôzne online shopy či obchody, kde si študenti môžu svoju zľavu uplatniť – Pizza Hut či Starbucks.

https://www.youtube.com/watch?v=GOtdB67Mpr8

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?