Aplikácia, ktorá sa spôsobila revolúciu vo výučbe jazykov! Nauč sa po francúzsky, španielsky či švédsky!

2. marca 2015
© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., Google Play, video: youtube.com
Autor: Katka
duo-640x360
reklama:

Ak nemáš peniaze na jazykovú školu alebo sa stále nevieš rozhodnúť, ktorý jazyk by si sa chcel učiť, skús všetky! 

Staré príslovie hovorí: „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom!“ – táto múdrosť platí aj dnes.  Môžeme cestovať, študovať aj pracovať v ktoromkoľvek kúte sveta a jazyky nám otvárajú množstvo dverí.

1

Aplikácia Duolingo dáva priestor tým, ktorý sa chcú bezplatne naučiť cudzí jazyk, prípadne si zopakovať to, čo už vedia. Pomocou praktických cvičení postupne nadobúdaš slovnú zásobu a učíš sa nové gramatické javy. Od jednoduchých pozdravov, názvov jedál či farieb, až po zložitejšie súvetia a rôzne časy.

2

Prípadne nejasnosti si môžeš ujasniť so svojimi spolužiakmi z celého sveta prostredníctvom diskusií. Aby si nové vety správne vyslovoval, všetko je nahovorené a každý test zahŕňa niekoľko otázok, kde aplikácia tvoju výslovnosť otestuje a vyhodnotí, či to robíš správne.

3

Celá výučba je postavená hravo, pripomína kvíz, v ktorom máš tri životy. Spracovaný je aj graf tvojho vývoja. Tvojím sprievodcom bude zelená sova, ktorá sa ti bude každý deň pripomínať.

4

Nevýhodou pre teba môže byť, že na väčšinu jazykov potrebuješ ovládať angličtinu. Aj to však nie je neriešiteľný problém. Ak vieš po česky, môžeš sa prostredníctvom Duolinga naučiť aj tento jazyk.

Link na stiahnutie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=sk

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?