Aplikácia Facebook Creator má podporiť tvorbu kvalitných videí

21. novembra 2017
Horizon33_2017 11 21_15 19 38.jpg
www.facebook.com
reklama:

Spoločnosť Facebook plánuje ďalšiu ofenzívu na Youtube. Aplikácia Facebook Creator mu má pomôcť urobiť z užívateľov videotvorcov, ktorí uprednostnia Facebook pred Youtube.

Na Facebooku sa udiali veľké zmeny. Čo znamená funkcia Prieskumník?

Formát, ktorý tak ľahko nevýjde z kurzu sú videá. To isté si myslí aj zakladateľ Facebooku – Marc Zuckerberg. Pred nedávnom sa vyjadril, že časom by na najobľúbenejšej sociálnej sieti mali byť iba videá. Do tej doby sa však budú musieť naučiť jej užívatelia tvoriť kvalitný obsah. Ako sa to docieli? Vďaka aplikácií Facebook Creator.

Ide o platformu, ktorá má pomáhať tvorcom videí tvoriť kvalitnejší obsah a prichádzať s lepšími videami. Spoločnosť Facebook sa v oficiálnej tlačovej správe vyjadrila:

„Tvorcovia po celom svete zdieľajú svoje videá, aby vytvorili komunitu ich vášne – je pritom jedno, či sú to komediálne skeče, obľúbené recepty či pletenie svetrov. Na Facebooku sa môžu tvorcovia spojiť s viac než dvomi miliardami potenciálnych fanúšikov a spolupracovníkov, môžu spoznať svoju komunitu, hovoriť naživo s fanúšikmi.“

Spoločnosť Facebook už dlhšiu dobu ponúka tvorcom videí rovnaký príjem za reklamu ako Youtube. Aplikácia Facebook Creator je zatiaľ dostupná iba na iOS, Android verzia sa pripravuje.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?