Aplikácia CliniCloud pomáha zefektívniť zdravotníctvo

15. mája 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Horizon33_2016 5 12_13 41 2.jpg
mashable.com
reklama:

Dvaja mladí Austrálčania majú v pláne pomôcť ľuďom po celých Spojených štátoch. Chcú sprístupniť digitálnu kliniku pre všetkých, ktorí to budú potrebovať. Oni pritom nemusia ani vstať z pohovky. 

Andrew a Hon sa spoznali ako študenti na medicíne na Univerzite v Melbourne, v Austrálii. Stali sa zakladateľmi CliniCloud, ktorý vytvoril užívateľsky priateľskú lekárničku a stetoskop s infračerveným teplomerom. Zariadenia môžu byť spárované s iOS a Androidom. Aplikácia CliniCloud nedávno oznámila, že dáta pacientov sa budú posielať lekárom online. Ak sa používatelia rozhodnú, aplikácia môže generovať odkaz, ktorý bude obsahovať informácie o ich zdravotnom stave a po uplynutí štyroch hodín môže odoslať pomocou textovej správy alebo e-mailu informácie svojmu lekárovi.

Aplikáciu CliniCloud charakterizuje jeden z jej zakladateľov: „Chceli sme vytvoriť zdravotnícke pomôcky, ktoré by spotrebitelia skutočne využívali v pohodlí domova a boli by zároveň inovatívne a dovolili lekárom robiť viac vecí na diaľku.“ 

CliniCloud taktiež dúfa, že sa im podarí zefektívniť zdravotníctvo – odstrániť zbytočné návštevy u lekára tým, že osobné údaje o pacientovi by sa zhromažďovali doma. Malo by to veľkú výhodu pre zdravotnícky systém – vyhli by sme sa tak zbytočným návštevám u lekárov.

CliniCloud plánuje do budúcnosti pridať ďalšie funkcie – vrátane individuálnych reakcií na užívateľské dáta.

Horizon33_2016 5 12_13 43 55.png
clinicloud.com

 

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?