Ako vymazať históriu dát z vyhľadávania na Google?

23. mája 2016
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Google 76517_960_720.png
pixabay.com
reklama:

Google vie o nás viac, než by sme chceli. Uchováva o nás dôverné informácie, ktoré zrejme v dnešnej dobe utajíme len veľmi ťažko. Počas vyhľadávania akýchkoľvek informácií si Google ukladá všetky údaje do svojej histórie. Ak sa však rozhodneš, že ich chceš odstrániť, nikto ti v tom brániť nebude. 

Vyhľadávací gigant Google nás pozná skoro tak dobre ako naši príbuzní. Niekoho však fakt, že Google si o nás uchováva všetky informácie môže znepokojovať. Prečo si Google uchováva všetky informácie z histórie vyhľadávania? Z jednoduchého dôvodu – v budúcnosti tieto údaje použije na to, aby ťa správne usmernil a našiel si presne to, čo hľadáš.

Ak sa rozhodnete vymazať históriu vyhľadávania, môžete tak spraviť z ľubovoľného prehliadača. Môžete si vybrať, či chcete vymazať údaje z dnešného alebo včerajšieho dňa, poprípade zmazať úplne všetko. Tento krok už nejde vrátiť späť. Treba tiež poznamenať, že zmazanie histórie z teba neviditeľnú osobu nespraví. Ak máš účet na Google a používaš služby ako Gmail či YouTube – tvoje aktivity sú automaticky sledované.

Horizon33_2016 5 23_11 38 39.png
www.androidauthority.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?