Revolučná novinka v online nakupovaní. Platba pomocu selfie

25. februára 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Iphone 624709_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

S novinkami sa roztrhlo vrece. Tú svoju najväčšiu predstavuje aj firma Mastercard. 

Selfie sa môžu stať cenným nástrojom v boji proti podvodom s kreditnými kartami. Spoločnosť Mastercard tento týždeň oznámila oficiálne spustenie funkcie „pay selfie,“ ktorá umožňuje držiteľom kreditnej karty používať obrázok ich tváre alebo odtlačku prsta, aby overili ich totožnosť pri online nákupoch.

Horizon33_2016 2 25_15 13 30.png
pixabay.comwww.google.sk

Mastercard nadväzuje na úspešné pilotné testy, ktoré prebehli minulý rok na jeseň v bankách v Spojených štátoch, Kanade či Veľkej Británii a v niektorých európskych krajinách. Hľadajú nové spôsoby, ako znížiť krádež identity a úverov. Funkcia bude vyžadovať samostatnú aplikáciu, ktorá skenuje biometrické údaje a odtlačky prstov zakaždým zakaždým, keď sa niekto rozhodne pre online nákup.

Purchasing 689442_960_720.jpg
pixabay.compixabay.com

Mastercard skúma myšlienku sledovania srdcového tepu a taktiež  skenovania dúhovky oka ako prostriedku na overenie totožnosti. Podvody s kreditnými kartami sú na vzostupe, platobné firmy preto hľadajú bezpečnejšie spôsoby ako potvrdiť svoju identitu – jednoduché zadanie prístupového kódu či PIN čísla už nestačí.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?