ReFlex je prototyp smartfónu s ohýbateľným displejom

18. februára 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Horizon33_2016 2 18_11 25 52.jpg
www.youtube.com
reklama:

ReFlex je prvý smartphone, ktorý využíva flexibilný OLED displej od LG, podobne ako nedávno predstavené rolovacie obrazovky. Je to prvý flexibilný telefón, ktorý spája vstup ohybu so štandardnými funkciami multitouch. Môžeš teda využívať dotykovú interakciu ako pri typickom smartphone, rovnako tiež integráciu s niektorými aplikáciami, ktoré súvisia s ohnutím telefónu. 

Vedci z Queen Human Lab Media University vyvinuli ako prví na svete celofarebný displej s vysokým rozlíšením a bezdrôtový flexibilný smartphone spojili s multitouch vstupom. Telefón, ktorý pomenovali ReFlex umožňuje užívateľom využívať fyzickú spätnú väzbu hmatom pri interakcii so svojimi aplikáciami.

Horizon33_2016 2 18_11 37 11.png
www.youtube.com

Reflex taktiež disponuje priamočiarou cievkou, ktorá umožňuje, aby telefón simuloval sily a trenie cez veľmi detailné vibrácie displeja. Disponuje prototypom Androidu 4.4, flexibilnou obrazovkou a snaží sa dodržiavať zákony fyziky. Čím viac budete ohýbať obrazovku, tým sa budú rýchlejšie pretáčať jednotlivé stránky.

Giphy.gif
mashable.commashable.com

ReFlex bude predstavený na konferencii v Holandsku, ktorá sa zaoberá interakciou medzi užívateľom a počítačom. Odborníci, ktorí sa podieľali na vytvorení tohoto zariadenia tvrdia, že do piatich rokov by mohol byť ReFlex dostupný na komerčné využitie.

Giphy 1.gif
mashable.commashable.com

Ak ho ohnete vpravo, listujete stránkami rovnako ako v knihe. Používatelia môžu pohyb vďaka vibráciam cítiť aj v prstoch,“ vysvetľoval na tlačovej konferencii riaditeľ laboratória Roel Vertegal.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?