Spoločnosť Facebook bude bojovať proti nenávistným komentárom voči utečencom

21. januára 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Part dv dv2117058 1 1 1 1.jpg
l1.yimg.com
reklama:

Sociálna sieť Facebook je dlhodobo obviňovaná z nedostatočného odstraňovania kontroverzného obsahu, ktorý podnecuje nenávisť voči utečencom. Zdá sa však, že plánujú podniknúť radikálne kroky voči komentárom, ktoré vyvolávajú nenávisť. 

“ V minulom roku sme videli milióny ľudí, ktorí podporovali utečencov a boli solidárni s obeťami teroristických útokov,“ oznámil Sheryl Sandberg. „Taktiež sme však počuli silnejúce hlasy, ktoré vyvolávali nenávisť. Extrémizmus poškodzuje životy a spoločnosť po celom svete. Napádať tieto nenávistné názory nebolo nikdy dôležitejšie.

Migrants92015.jpg
www.takepart.comwww.takepart.com

Spoločnosť Facebook sa nevyjadrila jasne, akým spôsobom chce tomu zabrániť, no zdá sa, že zahrnie financovanie výkonnej mimovládnej organizácie, ktorá sa zapojí do boja proti radikalizmu a prejavom nenávisti online. Sandberg zároveň dodal, že nenávistné komentáre budú okamžite odstránené. Nemôžu sa liečiť len príznaky, ale v prvom rade príčina.

Keyboard 597007_960_720.jpg
pixabay.compixabay.com

Podľa oficiálneho Centra pomoci spoločnosti Facebook sa za nenávistný obsah považujú všetky komentáre, ktoré porušujú skutočné vnímanie rasy, etnického pôvodu, národnosti, náboženstva, pohlavia, sexuálnej orientácie, zdravotného postihnutia či ochorenia.  Ako to bude vyzerať v praxi? Podľa nemeckej hovorkyne kalifornskej spoločnosti Tiny Kulowej to znamená, že Facebook síce neprijme nové pravidlá, ale chce lepšie využívať tie existujúce.Užívatelia Facebooku majú aj teraz k dispozícii možnosť nahlásiť nenávistné komentáre. Otázne je, koľko z nich túto možnosť skutočne využíva.

HUNGARY EUROPE MIGRANTS
img.huffingtonpost.comimg.huffingtonpost.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?