Jednoduché tipy, pomocou ktorých využiješ Facebook Messenger naplno

12. januára 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Messenger.jpg
www.sigmalive.com
reklama:

Facebook oznámil, že službu Messenger využíva viac ako 800 miliónov aktívnych užívateľov. Dá sa predpokladať, že väčšina z nich túto službu využíva iba na chatovanie, no táto aplikácia ponúka množstvo iných výhod. 

Za posledný rok sa zmenili aj funkcie, ktoré Messenger ponúka. Musí predsa reagovať na všetky mobilné potreby súčasnosti – posielanie GIF, či žiadosti o Uber. S toľkými novými zmenami sa ti môže ľahko stať, že na niektoré funkcie zabudneš. Práve preto je tu zoznam desiatich

Nepotrebuješ Facebook na to, aby si využíval Messenger 

Každý, kto má platné telefónne číslo, má k dispozícii všetky aktuálne funkcie, ktoré Messenger ponúka a to aj v prípade, že nemáš účet na Facebooku. Jediné, čo musíš urobiť, je stiahnuť si aplikáciu Messenger do svojho mobilu a vybrať si možnosť „Not on Facebook.“

Horizon33_2016 1 12_12 12 31.png
IMAGE: FACEBOOK

Vyžiadaj si Uber

Môžeš skoncovať s tvojou Uber aplikáciou, volať si môžeš priamo cez Messenger. Ako na to? V rámci konverzácie si vyber ikonu „More,“ ktorá je označená tromi malými bodkami a následne klikni na „Transportation.“ Môžeš sa prihlásiť a požiadať o Uber odtiaľ. Budeš dostávať aktuálne informácie o stave vodiča a môžeš taktiež sledovať aj to, kde sa momentálne nachádza.

Uber stock nov2015 verge 11.0.0.jpg
cdn0.vox-cdn.com

Skupinové konverzácie

Ak dlhodobo chatuješ s rovnakou skupinou ľudí, môžeš si prístup k nej uľahčiť – konverzáciám môžeš pomenovať, poprípade pridať k nej ďalších ľudí. Taktiež máš k dispozícii funkciu pridania fotografie.

Oznám svoju polohu

Ak chceš, aby tvoji priatelia vedeli, kde sa práve nachádzaš, prostredníctvom Messengeru im to môžeš ľahko oznámiť. Pošleš im to v správe. V konverzácii klikneš na ikonu „ďalšie“ a vyberieš možnosť umiestnenie. Už stačí iba odoslať a tvoji známi sa dozvedia, ktoré miesto si práve navštívil.

Horizon33_2016 1 12_12 27 58.png
IMAGE: FACEBOOK

Používaj GIF

Vedel si o tom, že cez Messenger môžeš posielať okrem emotikonov aj Gipfy? Stačí si ich iba nainštalovať a môžeš ich posielať svojim priateľom.

Horizon33_2016 1 12_13 9 9.png
screenshots.en.sftcdn.netscreenshots.en.sftcdn.net

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?