Aká budúcnosť čaká okuliare Google Glass?

11. januára 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2016 1 11_13 52 53.jpg
www.transitionblog.com
reklama:

Zo všetkých problémov, ktoré sprevádzali  pri výrobe Google Glass, bol asi najväčším ich dizajn. Ale čo by sa zmenilo, keby tieto špeciálne okuliare vyzerali ako bežné – dioptrické či slnečné? Toto je sen tzv. inteligentných okuliarov a spoločnosti ODG a VUZIX pracujú na tomto cieli už dlhé roky. 

Predaj Google Glass je od januára minulého roku pozastavený. Spoločnosť sa však vyjadrila, že projekt nezavrhla úplne, chce sa mu venovať aj naďalej, no v novšej verzii pre spotrebiteľov.  Google Glass boli oficiálne predstavené v roku 2012 na konferencii I/O. Pre väčšinu technologických nadšencov predstavovali synonymum väčšiny nositeľných technológií. V tom období boli tieto okuliare sprístupnené iba úzkemu okruhu ľudí, no v dôsledku neutíchajúceho záujmu sa Google rozhodol, že okuliare sprístupní aj verejnosti.

Maxresdefault3.jpg
www.edudemic.comwww.edudemic.com

„Pre nás je to jedna z podmienok, že okuliare by mali vyzerať normálne,“ uviedol  Kai Jens Ströder, riaditeľ pre rozvoj obchodu Smart a optiky divízie Zeiss Group. „Vďaka tejto technológií môžete povoliť veľmi malý optický systém, ktorý je veľmi ľahký a má zakrivenú konštrukciu.“  Optická jednotka nie je úplne neviditeľná. Modul, ktorý pridáva iba 5 gramov na objektív, vyzerá ako temný trojuholník. Fresnelov optický vlnovod, ktorý je zabudovaný do kontrolovanej šošovky, robí sklo bifokálne, nie ako normálne šošovky.

Google Glass by mohli v budúcnosti vyzerať ako normálne dioptrické či slnečné okuliare

Horizon33_2016 1 11_13 54 45.png
mashable.commashable.com

So systémom šošoviek Zeiss sa mení takmer všetko. Zrazu inteligentné okuliare vyzerajú ako skutočné okuliare a objekt na hlave vyzerá ako sofistikovaný kus technológie, ktorá je schopná priniesť informácie, zábavu či upozornenie prostredníctvom tvojich očí.

Brian Ho
geotheory.files.wordpress.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?