8 dôvodov, prečo si kúpiť radšej Mac ako počítač s Windowsom

5. júna 2018
Mac apple pocitac pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

Potrebujete nový počítač a začínate sa pomaly rozhliadať, ktorý by sa vám hodil najviac? Výber medzi Macom a počítačom so systémom Windows vôbec nemusí byť náročný. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je počítač od spoločnosti Apple lepší.

Je ľahšie kúpiť Mac

Mac apple pocitac pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Keďže počítače Mac vyrába len Apple, je prirodzené, že existuje len niekoľko typov, z ktorých si môžete vybrať. Počítače so systémom Windows však vyrába veľa spoločností. Niektoré značky PC môžu mať v ponuke aj desiatky modelov. Ak naozaj neviete, čo presne chcete, vyberať z tejto kopy môže byť poriadne náročné. Pokiaľ chcete naozaj dobrý počítač, Apple vám výber uľahčí.

Sú ľahšie na opravu

Mac apple pocitac pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Počítač s Windowsom vám opravia kdekoľvek, musíte však hľadať to, čo sa vám oplatí najviac. Mac len stačí priniesť do Apple Storu.

macOS je jednoduchý na použitie

Mac apple pocitac pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Windows 10 je dobrý operačný systém s množstvom funkcií a možností, ale môže byť trochu „preplnený“. Operačný systém macOS vám ponúka všetko, čo potrebujete.

Skvelý softvér zdarma

Mac apple pocitac pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Programy v Macoch, ako sú iMovie, Garage Band a Image Capture, umožňujú ľahkú prácu s úpravou videí, vytváraním hudby či prenášaním fotografií z fotoaparátu.

Aplikácie zdarma

Mac apple pocitac pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Počítače so systémom Windows často obsahujú tzv. bloatware, aplikácie tretích strán, ktoré nechcete alebo nepotrebujete. Predinštalovaný softvér na počítačoch Mac nemusí vyhovovať každému, ale aspoň je menej urážlivý.

Nové verzie macOS sú zadarmo

Mac apple pocitac pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Kedykoľvek Apple uvoľní novú verziu svojho operačného systému, je voľne dostupná na prevzatie a inštaláciu na ľubovoľnom počítači, ktorý ho podporuje. Windows 10 si môžete rovnako bezplatne aktualizovať, ale až po dvoch rokoch. Ak používate staršiu verziu Windowsu, musíte si zaplatiť, aby ste najnovší systém získali. Prvý rok bola aktualizácia ponúkaná bezplatne.

Mnoho Mac notebookov má úžasné displeje

Mac apple pocitac pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ostrý a žiarivý obraz je záručený, pokiaľ si zaobstaráte Mac (neplatí to iba pre lacnejší MacBook Air). Notebooky so systémom Windows nie sú všetky rovnako dobré a ostrý obraz nemusí byť ich súčasťou.

Windows funguje aj na Macoch

Mac apple pocitac pixabay 9.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak chcete všetky výhody Macov, ale sú situácie, kedy potrebujete Windows, máte možnosť si tento operačný systém na svojom počítači nainštalovať. Ak by ste to chceli naopak, takáto možnosť nie je. macOS sa na inom počítači ako na tom od Apple spustiť nedá.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?