6 dôvodov, prečo by ste si namiesto Galaxy S8 mali kúpiť OnePlus 5

21. júna 2017
mashable.com © Najky.sk
Oneplus5 1.jpg
oneplus.net
reklama:

Dlho očakávaný OnePlus 5 je von a je skvelý. Je to dokonalý telefón pre každého, kto miluje Android a chce zároveň kamery ako má iPhone 7 Plus, ale nenávidí iOS. Čo je jeho najväčší bonus? Je lacnejší ako vlajkové lode spoločností Samsung a Apple.

Toto sú dôvody, prečo by ste mali chcieť tento telefón a prečo by ste sa oň mali dobre starať.

Cítite sa s ním neuveriteľne

Ignorujte skutočnosť, že sa tento telefón veľmi podobá na iPhone 7 Plus. Telefón je o niečom viac ako o vzhľade. Ako sa s ním cítite je rovnako dôležité ako všetko ostatné. Má 5,5 palcový displej a jemné krivky, vďaka čomu je radosť ho držať v ruke a používať.

Šetrí vaše oči

Štúdie naznačujú, že modré svetlo vychádzajúce z LCD obrazoviek môže mať negatívny vplyv na zdravie a na schopnosť zaspať. Telefóny s „nočným režimom“ majú obrazovku nastavenú na teplejšie tóny, aby vypúšťali menej modrého svetla. OnePlus to má v zapnutom „čítacom režime“ tiež.
Keď si zapnete toto nastavenie (môžete zapnúť aj to, ktoré aplikácie túto funkciu automaticky spustia), je to akoby ste čítali klasické noviny, vaše oči budú menej namáhané.

Oneplus5.jpg

Fotky jedna báseň

Áno, áno, ide o ďalšiu záležitosť skopírovanú z iPhone. 7 Plus. Na čom však záleží je to, že fotografie sú skvelé. Bežný objektív má rozlíšenie 16 megapixelov a robí výborné fotky aj pri slabom osvetlení. Skundárny objektív má až 20 megapixelov, umožňuje 2x optický zoom, ale aj zábery na výšku s rozmazaným pozadím. Režim portrét nie je síce dokonalý (tak ako v iPhone 7 Plus), atále však obstojný.

Je silný a rýchly

Čip Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB RAM s kapacitou 64 GB alebo 8 GB RAM s kapacitou 128 GB, batéria 3300 mAh, ktorá vydrží o 20 % dlhšie ako OnePlus 3T, a Android 7.1.1 Nougat. 16-megapixelová predná kamera, 16-megapixelová zadná hlavná kamera a 20-megapixelový teleobjektív.
Tieto špecifiká robia z modelu OnePlus 5 silný, plnohodnotný, rýchly telefón.

Oneplus5 2.jpg

Citlivý snímač odtlačkov prstov

Napriek tomu, že sa snímače odtlačkov prstov v posledných rokoch výrazne zlepšili, nie všetky sú vynikajúce. Ten umiestnený na prednom paneli OnePlus 5 je rýchly a odomkne telefón za 0,2 sekundy.

Cena ničí konkurenciu

Neuveríte, ale 64 GB OnePlus 5 stojí iba 480 dolárov, 128 GB je za 540 dolárov. Pre porovnanie 64 GB Galaxy S8 stojí 725 dolárov, iPhone 7 Plus 770 dolárov a Google Pixel XL 770 dolárov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?