56 nových emotikonov, iPhone užívatelia si na ne budú musieť počkať

24. júna 2017
mashable.com © Najky.sk
Emotikony.jpg
emojipedia.org
reklama:

Dobrá správa pre fanúšikov emotikonov – 56 nových charakterov je oficiálne pripravených na debut. Na to, kým budú plne k dispozícii, si musia fanúšikovia počkať.

Spoločnosť Unicode, organizácia, ktorá dohliada na vytváranie nových emotikonov, vydala najnovšiu verziu Unicode štandardov, ktoré zahŕňajú aj podporu pre nové emotikony a tisíce ďalších znakov.

Zoznam 56 nových charakterov (183, ak do toho zarátame rozdiely medzi pohlaviami a odtieňmi kože) bol dokončený už v marci, Unicode však doteraz aktualizáciu nepotvrdila.

Emotikony1.jpg

Nová sada emotikonov obsahuje rad veľmi očakávaných symbolov. Obsahuje deväť nových emócií vrátane explodujúcej hlavy, tváre so symbolmi či zvracajúcej tváre. K dispozícii sú tiež nové zvieratá, potraviny a 14 nových fantazíjnych postáv. Unicode 10.0 obsahuje aj nový symbol meny pre Bitcoin, hoci znak nie je emoji.

Emotikony2.jpg

Spoločnosť Apple ich pravdepodobne zaradí až medzi aktualizácie iOS v septembri a decembri. Google ponúka nové znaky v Android O. Twitter ich zaradil do svojej ponuky minulý mesiac.

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?