5 spôsobov, ako zlepšiť svoj smartfón takmer zadarmo

14. decembra 2017
brightside.me © Najky.sk
Smartphone pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

O tom, že smartfóny sú multifunkčné zariadenia, ktoré sú schopné mnohých vecí, vieme. Keď však z nich chceme mať maximálny zážitok, musíme zväčša do nich investovať nejaké peniaze. Čo tak využiť jednoduché riešenia, ktoré môžu drahšie varianty nahradiť?

Vytvárajte skvelé fotky so svojím telefónom

Robiť skvelé obrázky a uverejňovať ich na sociálnych sieťach je in. Existuje niekoľko rôznych aplikácií pre filtre a efekty, ktoré stoja veľa peňazí a robia z fotenia nudu. Urobte to kreatívnejšie a lepšie – skvelé fotky s efektmi, ktoré nemusíte dorábať. Stačí nalepiť kúsok pásky k fotoaparátu a zafarbiť ho ľubovoľnými farebnými značkami či pásikmi, ktoré sa vám páčia. Rozkošný výsledok je zaručený.

Telefon dyi triky pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vytvorte si VR okuliare pre svoj telefón

Virtuálna realita sa stáva čoraz populárnejšou a zaujímavejšou. Aby ste si ju mohli vychutnať na svojich smartfónoch, potrebujete špeciálne okuliare, ktoré ani zďaleka nie sú lacné. Vyrobte si takéto okuliare na vlastnú päsť. Nájdite si na internete šablónu pre VR okuliare, vytlačte ju a vyrežte na kartón a podľa návodu zlepte. Potom k tomu pridajte tzv. bikonvexné šošovky a ste pripravení na svoj výlet do virtuálnej reality.

Vr telefon pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Fotografie zblízka

Chcete si priblížiť objekt fotenia, ale váš telefón to neumožňuje? Potrebujete zaostrovacie šošovky (nájdete ich napríklad v laserovom ukazovátku), pripevnite ich pomocou spinky k fotoaparátu na svojom telefóne, zalepte a foťte.

Telefon dyi triky pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dotykové pero

Dotykové perá pre smartfóny nie sú také populárne ako kedysi, v niektorých situáciách sa však zídu. Tieto záležitosti sú pomerne drahé, preto si môžete radšej vyrobiť vlastné pero. Obyčajné pero obaľte do alobalu a pevne pritlačte okraje, aby bola fólia na pere rovno, bez vypuklín. O to, že by ste si doškriabali telefón, sa báť nemusíte.

Telefon dyi triky pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Zlepšite si zvuk

Milujete počúvanie hudby v sprche, ale hlasitosť v telefóne nie je dostatočná, aby prehlušila vodu? Je to bežný problém, ktorý sa dá jednoducho riešiť, nemusíte hneď kupovať drahý zosilňovač. Potrebujete pritom len jednu vec – sklenený pohár. Telefón doň pri najbližšom sprchovaní vložte a problém je vyriešený.

Telefon dyi triky pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?