5 skvelých hier pre milovníkov prekážok

12. augusta 2015
www.phonearena.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
hra, mobil
play.google.com
reklama:

To, akú odozvu mali a majú videoherné tituly ako Frogger či Crossy Road, dokazuje, že medzi hráčmi je prekonávanie prekážok obľúbenou hernou činnosťou.

Písal sa rok 1981, keď vyšla hra Frogger. Išlo o to, pomôcť prejsť skupinke žiab na druhú stranu cez rušnú diaľnicu a nebezpečnú rieku. Bolo to jednoducho, avšak dostatočne inovatívne na to, aby hra upútala pozornosť hráčov všetkých vekových skupín a aby sa jej tí nedokázali nabažiť.

Počas rokov sa predaj Froggera v súvislosti s viacerými platformami dostal do miliónových čísel a hra sa oprávnene dostala do videohernej siene slávy.

Ďalšou z radu takýchto dôležitých hier je Crossy Road, ktorá sa vekom rozhodne nevyrovná svojej staršej predchodkyni. V skutočnosti je na trhu menej ako rok, keďže bola prvýkrát vypustená pre iOS na sklonku roka 2014. Stojí však na známom a overenom, 34 rokov starom koncepte, ktorý hráča núti intenzívne sa skamarátiť s tlačidlom „zopakovať“/„nový pokus“. 🙂

Áno, je to „iba“ hra, kde pohybuješ sliepkou cez diaľnicu a železničnú trať a musíš dávať pozor, aby ťa nič nezrazilo. Napriek tomu je to návykové a dá sa pri tom zažiť veľa zábavy. Môžu to potvrdiť milióny hráčov.

Skôr či neskôr, keď sa hráčovi Crossy Road zunuje, začne sa obzerať po niečom novom, podobnom. Ak chceš byť pripravený na ten moment, zoznám sa s nasledujúcimi hrami:

1. Jurassic Hopper

Je to ako Crossy Road, ale s dinosaurami! A zbraňami, elektrickým oplotením a zničiteľnými prostrediami. A zmienili sme dinosaury? Nie, vážne, hra Jurassic Hopper sa možno na Crossy Road podobá až príliš, ale prináša dosť veľa nových herných prvkov, aby rozhodne stála za vyskúšanie.

Jurassic Hopper, hra, mobil
play.google.com

2. To The End

V tejto hre získavaš kontrolu nad valiacim sa ozubeným kolesom, s ktorým musíš prekonávať rôzne prekážky – rieky, klince, padacie dvere a mnoho ďalšieho. Hra je extra výzvou, pretože hráč je limitovaný tromi životmi a ak ich premrhá, musí začať odznova. Vďaka ovládaniu je To The End vskutku jednoduchou hrou a dobrým spôsobom, ako stráviť voľné chvíle.

To The End, hra, mobil
play.google.com

3. Cliffy Jump

Viac pascí, tŕňov a nebezpečných výmyslov očakávaj v hre Cliffy Jump. Tvoja postava sa pohybuje sama, ty musíš len v správnom čase zaistiť, aby skočila. A keď budeš napredovať, poodomykáš tucty milých postavičiek.

Cliffy Jump, hra, mobil
play.google.com

4. The Branch

Zatiaľ čo v iných hrách sa musíš prekážkam vyhýbať, v The Branch je to trochu inak – musíš v podstate pohybovať celým levelom (celou platformou, na ktorej sa tvoja postava ocitla), aby si sa mohol pohnúť ďalej a dôjsť na koniec. Zbieraj drahokamy, aby si mohol odomykať nové postavičky.

The Branch, hra, mobil
play.google.com

5. Super Hexagon

Hľadáš skutočnú výzvu? Vyskúšaj Super Hexagon – nikdy nekončiace cvičisko s prekážkami, v ktorom neprežiješ dlhšie ako pár sekúnd.  🙂 Vážne, obtiažnosti sú len tri – ťažká, ťažšia a najťažšia. Navzdory tomu je však táto hra brilantná a skutočne stojí za tých pár eur, ktoré za ňu vysolíš.

Super Hexagon, hra, mobil
play.google.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?