5 najdôležitejších vecí, ktoré musíš o nových hodnoteniach na Facebooku vedieť

26. februára 2016
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Reakcie_emotikony_fb 2.jpg
mashable.com
reklama:

Facebook vládne čoraz väčšími emóciami. Nové emotikony, ktoré len nedávno pribudli na sociálnej sieti, predstavujú päť nových pocitov, ktorými sa dá reagovať na posty.

Ako s každou novou zmenou, aj s touto prišlo zopár otázok. Tu je niekoľko najdôležitejších vecí, ktoré o nových možnostiach hodnotenia potrebuješ vedieť.

1. Ako ich nájdeš

Ich používanie je naozaj jednoduché: iba podrž stlačené tlačidlo like (na facebookovej appke pre iOS a Android) alebo prejdi kurzorom na tlačidlo na klasickom počítači. Nové emotikony sa ukážu a už stačí len vybrať, ktoré chceš použiť.

2. Ako použiješ viac ako jeden

Nanešťastie, Facebook nás limituje, na jeden post môžeš reagovať len raz. Ak vidíš nejaké milé foto svojej spolužiačky či kolegyne, môžeš si vybrať „wow“, „love“ alebo starý dobrý like. Dal tvoj kamoš nejaký post ohľadom zlého rozchodu? Vyriešiš to emotikonom „sad“ alebo „angry“.

Reakcie_emotikony_fb 1.gif
mashable.com

3. Reakciu môžeš zmeniť alebo zmazať

Táto možnosť zostáva nezmenená, keď klikneš na niečo, čo sa ti páči, a potom ťa to prestane baviť alebo zmeníš názor, môžeš reakciu vymazať alebo zmeniť.

4. Facebook ukáže iba tri naj reakcie v jednom poste

Kto by chcel vidieť všetkých x reakcií naraz? To by si sa ani nedostal na koniec 🙂

Reakcie_emotikony_fb 3.jpg
mashable.com

5. Stále môžeš vidieť veci detailnejšie

Po kliknutí na počet reakcií (na mobile) alebo nastavení kurzora na emotikony (počítač), uvidíš všetky reakcie i to, kto sa za nimi skrýva.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?