13 vecí, ktoré budete na novom systéme iOS 11 milovať

11. júla 2017
Apple telefon pexels 1.jpeg
ilustračné: pexels.com
reklama:

Najnovší operačný systém Apple pre telefóny iPhone a iPady iOS 11 spustia už na jeseň. Apple systém označuje ako obrovský krok pre iPhone a monumentálny krok pre iPad. Tu je niekoľko vecí, ktoré budete na novom iOS systéme milovať.

Živé fotky budú omnoho lepšie

Apple1.jpg

Zo živých fotiek môžete urobiť GIFy. Konečne si tiež môžete vybrať, ktorá snímka z Live Photo bude hlavným obrázkom.

Budete mať možnosť uložiť v telefóne viac fotiek a videí

Apple2.jpg

Spoločnosť Apple mení v systéme iOS 11 formáty kompresie, čo znamená, že si bduete môcť uložiť do telefónu viac fotiek a videí. Údajne až dvakrát viac ako v iOS 10.

App Store bude „pohľadnejší“

 

Apple telefon pexels 2.jpeg

Spoločnosť urobila App Store „čistejší“ a prehľadnejší. Každý bude mať k dispozícii vlastnú kartu „Dnes/Today“, ktorá zvýrazní unikátne aplikácie a hry.

Aplikácia Správy bude prehľadnejšia

Apple3.jpg

Spoločnosť prepracovala „zásuvku“ so samolepkami, GIFkami, vizuálmi… V iOS 11 bude prehliadanie všetkých nálepiek a emotikonov, ktoré sú k dispozícii, jednoduchšie.

Siri znie prirodzenejšie a môže pre vás prekladať

Apple telefon pexels 1.jpg

Siri je vďaka strojovému učeniu a umelej inteligencii pokrokovejšie. Zvuk je menej robotický a prirodzenejší.

iPhone klávesnica bude chytrejšia

Apple4.jpg

Keď zadávate slová v systéme iOS 11, klávesnica vám navrhne slová, ktoré ste si mohli nedávno prezerať v telefóne – napríklad z aplikácie správy či Safari. Takže ak vám priateľ písal o nejakej reštaurácii a vy ju začnete hľadať na webe, bude to jeden z prvých návrhov, ktoré vám ponúkne.
Môžete si tiež zvoliť písanie jednou rukou. Stačí podržať klávesnicu emotikonov a zvoliť typ písania.

Apple konečne umožní užívateľom spravovať Cenrum kontroly

Apple5.jpg

Riadiace/kontrolné centrum bolo jednou z najužitočnejších funkcií iOS. Pri posúvaní z dolnej časti obrazovky ste mohli získať prístup ku klávesovým skratkám a tlačidlám. Teraz budete môcť vybrať aj to, aké to majú byť skratky a tlačidlá.

Oznámenia sa zjednodušia

Apple6.jpg

V systéme iOS 11 sú všetky oznámenia – posledné aj zmeškané – na jednom mieste. Stačí potiahnuť hornú časť obrazovky smerom dole a uvidíte všetko naraz.

Nová funkcia by vám mohla zachrániť život

Apple7.jpg

Zvonenie počas šoférovania nie je príjemné, preto Apple pridal do systému iOS 11 šikovnú funkciu, ktorou sa spúšťa režim Nerušiť, keď je iPhone v aute. Funkcia môže dokonca upozorniť ľudí, že jazdíte, aby vás kontaktovali neskôr.

Apple mapy budú lepšie

Apple8.jpg

Apple pridáva do aplikácie interiérové mapy stoviek letísk a nákupných centier po celom svete.

Nastavenie iPhone či iPadu sa stane oveľa jednoduchšie

Apple9.jpg

Ak ste si práve zakúpili nový iPhone či iPad, jednoduchšie si importujete všetky nastavenia, predvoľby a heslá. Nový systém vám umožní používať nvoé zariadenie oveľa rýchlejšie ako predtým.

Nastavenie hlasitosti už nebude zakrývať celú obrazovku

Apple iphone 8 680x433.jpg

Keď meníte hlasitosť v iPhone alebo iPade v strede obrazovky sa objaví obrovská schránka. Je to trochu nepríjemné, preto Apple v novom iOS 11 regulovanie hlasitosti zmenil.

Heslá wifi budete môcť okamžite zdieľať

Wifi 640404_960_720.jpg

Čoskoro už si nebudete musieť písať heslo na wifi na papierik a skladovať ho. V systéme iOS 11 môžete nájsť niekoho, kto sieť používa, podržať telefón v jeho blízkosti a heslo si preniesť do svojho zariadenia.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?