10 vecí, ktoré o novom iOS 10 ešte nevieš

15. júna 2016
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Apple_ios10 2.jpg
www.apple.com
reklama:

Na svete existuje viac ako miliarda zariadení fungujúcich na systéme iOS. Väčšinu z ich majiteľov asi bude zaujímať, čo nové prinesie iOS 10.

Ako prezradil CEO Apple Tim Cook, tento operačný systém bude mať množstvo nových funkcií od nového dizajnu uzamykacej obrazovky cez lepšiu podporu Apple Maps až po inteligentnejší program Siri.

iOS 10 sa na trhu objaví na jeseň a napriek tomu, že Cook veľmi rád prezrádza informácie o nových projektoch Apple, stále sme sa nedozvedeli všetko.

1. Apple aplikácie bude možné zmazať

Aplikácie, ktoré pravdepodobne nikdy nepoužiješ sú ukryté v tvojom zariadení a zaberajú tam miesto. V systéme iOS 10 sa niektoré z nich budú dať odstrániť.

2. Čítanie správ

V iOS 7 si si mohol zapnúť potvrdenie o prečítaní správy, keď bola funkcia zapnutá, zistil si, či si daná osoba správu prečítala, alebo nie. V iOS 10 si môžeš túto možnosť vypnúť/zapnúť aj pri jednotlivých kontaktoch, nielen skupinovo.

3. Nová appka a animácia

V systéme iOS 10 sa animácia zmenila a po spustení aplikácie sa priblíži zo stredu obrazovky, nie z konkrétneho umiestnenia v priečinku.

Apple_ios10 3.jpg
www.apple.com

4. Klávesnica znie inak

Je to malá zmena, ale kliknutím na iOS 10 klávesnicu, začuješ trochu iný zvuk ako doteraz.

5. RAW úpravy fotografií

RAW vraj poskytuje väčšiu flexibilitu v procese úprav fotografií – možno si nastaviť obraz alebo obnoviť detaily stratené pri natáčaní/fotení. JPEG v tomto ťahá za kratší koniec.

6. Nové stopky i budík

Aplikácia Clock má funkciu Bedtime a Wake Alarm. Jedna ťa upozorňuje na to, že už treba ísť spať, druhá ti pripomína, že je čas stávať. Stopky dostali rovnako nový vzhľad a netýka sa to len číslic. Rozhranie je čierno-biele.

7. Optimalizácia ukladania

Úložný priestor je dôležitý. V systéme iOS 10 bude funkcia Optimize Storage, ktorá bude automaticky odstraňovať hudbu, ktorú si už nejakú tu chvíľu nepočúval. Pre odstránenie skladby existuje niekoľko možností, z ktorých si môžeš vybrať.

8. Game Center?

Online sociálna sieť Game Center bola tak málo používaná, že pravdepodobne nebude nikomu chýbať.

Apple_ios10 1.jpg
www.apple.com

9. Neobmedzený počet záložiek

V novom systéme budeš môcť mať otvorený neobmedzený počet kariet, avšak netreba zabúdať na to, že RAM pamäť obmedzená zostáva. Veľa otvorených aplikácií telefón/zariadenie spomalí.

10. Stabilizácia „živých fotiek“

Live Photos je super nápad, väčšina animácií však vyzerá roztrasene. V iOS 10 preto bude stabilizátor takýchto fotografií, aby nepôsobili tak rozmazane.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?